Nepečené jogurtové řezy, poháry i bábovičky s ovocem

Suroviny 8 porcí

velký bílý jogurt - 500 g
1 vanilkový šlehačkový dezert Dr. Oetker +
3 dl mléka na jeho přípravu
20 g práškové želatiny +
2 dl mléka na její rozpuštění
2 vanilkové cukry
cukr dle potřeby
zhruba 3 banány nebo jiné ovoce
světlé piškoty
kakaové piškoty
na dozdobení šlehačka
hoblinky čokolády
ovoce a podobně

Postup přípravy receptu

  1. Ve 2 dl mléka necháme nabobtnat želatinu, pak za stálého míchání zahřejeme maximálně na 50°C a necháme želatinu rozpustit.

  2. Jogurt prošleháme s vanilkovým cukrem a cukrem dle potřeby, přidáme rozpuštěnou želatinu a vyšlehaný šlehačkový dezert. Vše smícháme, banány nakrájíme na kolečka.

  3. Na moučník použijeme buď dortovou formu, nebo nějakou jinou nádobu, dají se připravit i poháry. Na dno rozložíme světlé piškoty, přidáme trochu jogurtové směsi, plátky banánu, zase jogurtovou směs, na ni tmavé piškoty a dále vrstvíme, až je forma plná. Dáme dobře ztuhnout do chladničky, nejraději do druhého dne, piškoty zvlhnou. Krájíme řezy a dozdobíme dle své fantazie.

Poznámka od kuchařky

Připravovala jsem na dovolenou, tak jsem kromě 2 pohárů dělala v uzavíratelné plastové nádobě.

Můžeme taky připravit v jednoporcových bábovičkách, ty velmi lehce vymažeme olejem.

Místo banánů můžeme použít i jiné ovoce, můžeme použít i kompot. V tom případě můžeme želatinu rozpustit ve 2 dl kompotové šťávy.

Komentáře k receptu Nepečené jogurtové řezy, poháry i bábovičky s ovocem

Tématické fráze: nepecene dezerty nepečené moučníky jogurtové řezy jogurtový dezert ovocný jogurtový dezert letní nepečené dezerty jogurtové poháry jogurtové dezerty šlehačkový pohár šlehačkové poháry moučník s banánem nepečený dezert nepečené deserty nepečené dezerty s banánem jogurtový desert nepečené banánové řezy nepečený jogurtový dezert nepečené dezerty z jogurtu nepečené jogurtové dezerty nepečené řezy