Brynzová pomazánka s řeckým jogurtem

MamlajdaD Kuchařka: MamlajdaD

Doba přípravy: 10-15 minut 4 a více Pomazánky 4 názory

Suroviny

250 g brynzy
1-2 lžíce 33% smetany
několik lžic řeckého jogurtu
2-3 jarní cibulky
Recept si zatím oblíbilo 11 kuchařů

Postup přípravy receptu

 1. Brynzu rozmačkáme vidličkou spolu se smetanou a řeckým jogurtem (měla jsem zn. Zorba), ale můžeme použít i jiný kvalitní jogurt. Množství jogurtu nelze jednoznačně určit, přidávám postupně a míchám a prošlehávám pomazánku vidličkou, dokud nemá tu správnou konzistenci, bylo to asi 4-5 lžic.

 2. Už vůbec nepřisoluji, stačí slanost brynzy. Nakonec vmíchám jemně pokrájenou zelenou i bílou část jarní cibulky. Pomazánka je jednoduchá, aby si zachovala onu úžasnou chuť brynzy.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdíleli již 4 kuchaři a kuchařky

Ohodnoťte recept: Brynzová pomazánka s řeckým jogurtem

 • MamlajdaD MamlajdaD(autorka receptu)

  JanaHl: Doufám, že ti pomazánka bude chutnat, je velice jednoduchá, aby se zachovala právě chuť brynzy. Ale je tu celá řada brynzových pomazánek, je z čeho vybírat. ;-) Moc jsi mi potěšila, že se ti líbí moje recepty, děkuji ti za to! :-K:-D A tu soudkovou brynzu jsem neviděla už kolik roků, seženu tady jen krájenou nebo v kelímku (100 g = cca 40 Kč). Ale ani této brynze neodolám a musím si jí koupit;-):-8 Buď hodně zdráva a ať se ti daří! :-K:yes::-K

  Odpovědět

 • JanaHl JanaHl

  Zítra u nás budou mít váženou brynzu, ze soudečku, ta balená mi nechutná. Asi tu pomazánku zkusím, ale ne v takovém množství.
  Máš suprové recepty.:yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • MamlajdaD MamlajdaD(autorka receptu)

  tejaja (moderátorka): ;-):-8:yes: Také bych si chilli papričku nepřidala, a ani v popisu receptu jsem jí nezmiňovala, ale jsou lidé, kteří přidání papričky preferují ve všem. Ale asi to vymažu i z ingrediencí, pro normální strávníky to v tomto receptu opravdu vhodné není. ;-):-8 Dík za komentář, jdu to smáznout! :-8 Zdravím! :-K:-K

  Odpovědět

 • tejaja tejaja(moderátorka)

  :yes::yes: Recept je super, ale chilli papričku by som nedávala, je odlišnej chuti, nebude dobre cítiť vynikajúcu chuť bryndze. :-K;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: nejlepsi brynzova pomazanka

Zapomněl/a jsem heslo