Rybízové dortíky s punčovinou

Suroviny 15 ks

Korpus:
5 vajec
5 lžic krupicového cukru
5 lžic horké vody
špetka soli
5 lžic polohrubé mouky
2 lžičky kypřícího prášku
1 lžíce oleje (slunečnicový)
Punčovina:
odkrojky z korpusu
6 dlouhých cukrářských piškotů
3 lžíce rybízové marmelády
1 lžíce sirupu zahradní směs
80 ml horké vody
100 ml rumu
Poleva:
180 g moučkového cukru
3 lžíce horké vody
1 lžíce citronové šťávy
na špičku párátka barvivo Wilton gel
ovoce na ozdobu

Postup přípravy receptu

  1. Zapneme troubu na 190° C a plech vyložíme papírem na pečení nebo podložkou. Vejce rozdělíme na bílky a žloutky. Do bílků přidáme sůl a vyšleháme tuhý sníh. Ke žloutkům přidáme cukr, horkou vodu a šleháme do husté bílé pěny. Prosátou mouku smícháme s kypřícím práškem a střídavě se sněhem přidáváme do žloutkové směsi. Zlehka obracíme ruční metličkou, až vmícháme všechnu mouku a sníh, na závěr přidáme olej a ještě lehce promícháme.

  2. Vlijeme na připravený plech, uhladíme a dáme do předehřáté trouby, po 5-7 minutách, když piškot vyskočí, snížíme teplotu na 170° C a dopečeme dorůžova ještě cca 8-10 minut. Když povrch nelepí a začnou se oddělovat kraje od plechu, upečený korpus vyndáme, stáhneme i s papírem na mřížku a necháme zcela vychladnout. Pak vykrájíme vykrajovacím kroužkem o průměru 5 cm kolečka (z tohoto množství vyšlo 30 koleček) a dáme stranou.

  3. Připravíme punčovinu, do nádoby mixéru dáme kousky odkrojků korpusu, nalámané cukrářské piškoty a nasucho podrtíme. Získáme jakousi strouhanku, do které přidáme marmeládu, sirup, rum a vodu dle potřeby, aby promícháním vznikla nepříliš tuhá, ale netekoucí hmota - punčovina.

  4. Pomocí stejného vykrajovátka sestavíme dortíky. Kolem kolečka z korpusu dáme kroužek, na kolečko dáme lžíci punčoviny (na 15 dortíků jsem rozdělila punčovinu na 3 díly a z každého dílu lžící 5 dílků), punčovinu přitiskneme a uhladíme malou lžičkou smočenou v hrnečku s horkou vodou. Na punčovinu přitiskneme druhé kolečko a lehce vytlačíme celý váleček z vykrajovátka (je dobré před každým novým použitím kroužek zevnitř očistit papírovou utěrkou nebo opláchnout, aby se korpus při vytlačování příliš neobarvil punčovinou).

  5. Takto připravené dortíky dáme na tácku do chladu a ve skleněné nebo nerez mističce utřeme polevu. Hustou, lesklou polevou potřeme pomocí stěrky nebo mazacího nože horní část dortíků a dozdobíme ovocem nebo čokoládou.

Poznámka od kuchařky

Recept je můj na rybízové řezy, ale inspirace zdobení je z Pinterestu. Rozhodně déle trvalo recept ze sešitu přepsat, než dortíky udělat :-)

Komentáře k receptu Rybízové dortíky s punčovinou

K receptu nejsou žádné komentáře.