Olomoucké špekáčky

Ostatní Doba přípravy: 10 min + 20 min. pečení 4 názory

Ostatní Doba přípravy: 10 min + 20 min. pečení 4 názory

Suroviny 2 porce

4 špekáčky
2 Olomoucké tvarůžky
1 vejce
2-3 stroužky česneku
olej

Postup přípravy receptu

 1. Špekáčky podélně nařízneme a lžičkou trochu vydlabeme. Umeleme (já to dělala v robotu) tvarůžky, česnek a vydlabané části špekáčků. Vše promícháme s vejcem a směsí plníme vydlabané špekáčky.

 2. Po 2 ks zabalíme do olejem potřeného alobalu a opečeme na grilu cca 15 minut nebo zapečeme v troubě na 200°C cca 20 minut. Podáváme s pečivem.

Poznámka od kuchařky

Zdroj: "Smradlavé recepty" - Hana Kopecká, Zruč nad Sázavou

Malinko jsem ho upravila.

Komentáře k receptu Olomoucké špekáčky

 • ella1 ella1

  krásný recept :-p
  a tyto sešity doma taky někde zahálí,neškodilo by je trochu oprášit myslím :yes:

  Odpovědět

 • Sodovka Sodovka

  Další výborný "smradlavý recept" na letní pohodičku.:-)):-p:yes:

  Odpovědět

 • Paprika Paprika(autorka receptu)

  Bibinko-dnes bude takovýchto chutných kousků více.Po čase jsem se vrátil ke svému oblíbenému sešitu Smradlavé recepty:-8 a nutím Papriku z toho vařit,protože prý u nás bude od 1.9. dietní kuchyně(nic moc):-(( a tak se snažím abych měl dobré chutě do zásoby.
  Tonda - u Papriky na olomouckých syrečkách

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Papričko, že se nestydíš:-!:-Dmňam taková dobrota, já na to nemůžu koukat, normálně mě mučíš a po ránu;-)kruciš, škoda, že nemám doma špekáčky, ale bude to u nás brzy to si piš:-!:-!No jo, dávám bodíka za oblíbené tvarůžky, jak jinak:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: špekáčky na grilu spekacky recept olomoucké syrečky na grilu spekacky recepty tatarák ze špekáčků spekacky v troube špekáčky recepty ze špekáčků špekáčky s tvarůžkama recept na špekáčky příprava spekacku špekáčky s tvarůžky olomoucké tyčinky recepty plněné špekáčky na grilu špekáčky gril spekacek recept tvaružky na grilu tvaruzky se spekackem top recepty ze špekáčků špekáčky s tvaružkem