Piškotová roláda s ananasem a šlehačkou

Suroviny

3 lžíce polohrubé mouky
3 lžíce moučkového cukru
3 vejce
vanilkový cukr
ananasový kompot
smetana ke šlehání

Postup přípravy receptu

 1. Vejce ušleháme s cukrem, vmícháme mouku. Těsto nalijeme na pečící papír a pečeme ve středně vyhřáté troubě asi 10 minut. Po upečení rychle srolujeme i s papírem.

 2. Po chvilce rozbalíme a papír odstraníme. Potřeme ušlehanou šlehačkou a posypeme kousky nakrájeného a okapaného ananasového kompotu. Svineme a dáme do ledničky ztuhnout.

Komentáře k receptu Piškotová roláda s ananasem a šlehačkou

 • Coleta Coleta

  Jana:Myslím, že tm chybí trochu prášku do pečiva.Proto to máte gumové. Sice v receptu není, ale pokud šleháte celá vejce a pak dáte mouku bez prášku budete z toho mít gumové těsto. Zkuste příště vyšlehat bílky, do nich zašlehat cukr a následně žloutky. Přidávám ještě tři lžíce horké vody a trochu oleje. Roládu tak dělám ale z pěti vajec - 5 lžic mouky - 5 lžic cukru.

  Odpovědět

 • Jana Jana(neregistrovaná)

  včera jsem vyzkoušela, dodržela jsem přesně postup i přísady a poměry dle receptu, roláda je chuťově dobrá, ale těsto je slité a gumové, ne jako piškot :-( nevím, kde jsem udělala chybu...?

  Odpovědět

 • zlata zlata(neregistrovaná)

  vyborna rolada mnam mnam :) :) :) google chrome

  Odpovědět

 • Stašulka Stašulka(neregistrovaná)

 • Hosko Hosko

  taky jsem dělala roládu poprvý mám ořechovou politou čokoládou sypanou kokosem:-K

  Odpovědět

 • zizala zizala (moderátorka)

  No vidíš, Bibi, všechno je jednou poprvé :-)) Povedla se ti:yes:

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Dneska jsem jí udělala a to jako roládu poprvé v životě, jen s broskvema a potřela jsem jí čokoládou.:-ODávám boda a fotky:yes:

  Odpovědět

 • Paprika Paprika

  Moc dobrá roládička ... :yes: +;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: piškotová roláda která se povede piškotová roláda nejlepší piškotové rolády jahodová piškotová rolada recept pečeme roládu nejlepši piškotova rolada pečeme rolády piškotová roláda jahodova piškotové rolády piškotová roláda s jahodami roláda jednoduchá která nepraská bezlepková piškotová roláda piškotová roláda která nepraská piškotová roláda s mandarinkami roláda piškotová domácí piškotová roláda pečeme se šlehačkou ořechová piškotová roláda piškotova rolada se šlehačkovým kremem ořechová roláda nejlepší recept