Dort stadion

Dorty Doba přípravy: Půl dne :-))) 6 názorů

Dorty Doba přípravy: Půl dne :-))) 6 názorů

Suroviny

Korpus:
6 vajec
37,5 dkg pískového cukru
15 dkg mletých vlašských ořechů
30 dkg polohrubé mouky
trochu sádla
hrubé mouky
10,5 lžic vody
1 prášek do pečiva
Krém:
350 g másla + 50 g másla
1,5 dcl mléka
6-7 lžic hladké mouky
50-100 g práškového cukru
2 sáčky vanilkového cukru
Zdobení:
asi 50 g mletých vlašských ořechů
libovolná marmeláda
100 g strouhaného kokosu
zelená potravinářská barva

Postup přípravy receptu

  1. Barvení kokosu: Jeden den před pečením dortu si obarvíme kokos. Kokos a půl lžičky potravinářské barvy dobře smícháme a rozložíme na plech vyložený papírem. Orosíme vodou a dobře promícháme. Přendáme na suchý papír a za občasného promíchávání necháme vyschnout.

  2. Korpus:
    Ušleháme vejce s cukrem a 4,5 lžícemi vody do pěny. Přidáme 6 lžic vody, ořechy a postupně mouku smíchanou s práškem do pečiva. Vyšší plech vymažeme tuhým sádlem a prsty rozmastíme po celé ploše i okrajích. Plech vysypeme hrubou moukou. Nalejeme ušlehanou hmotu a pečeme v mírné troubě při 150 - 180°C asi 40 minut, do růžova. Vlažný korpus vyklopíme na vhodnou podložku a necháme vychladnout.

  3. Krém: Z 50 g másla a mouky uděláme hustou světlou jíšku. Přidáme mléko a vanilkový cukr. Za stálého míchání uvaříme hustou kaši, kterou provařujeme 2 - 3 minuty. Necháme vychladnout. V míse vyšleháme 350 g másla s lžící vařícího mléka do pěny. Přidáme mletý cukr a postupně všleháváme vychladlou kaši.

  4. Dokončení a zdobení: Korpus podélně rozřízneme. Jednu polovinu natřeme krémem, druhou marmeládou a slepíme. Boky potřeme krémem a posypeme strouhanými ořechy. Potom lehce potřeme krémem povrch korpusu a posypeme obarveným kokosem. Zdobítkem uděláme čáry "hřiště", z drátu a ze zbytku staré záclony vyrobíme branky. Na hřiště dáme míč a máme hotovo. :-)

Komentáře k receptu Dort stadion

Tématické fráze: barvení kokosu jak obarvit kokos zimní dort jak obarvit kokos strouhaný kokos barveni barvení dortů jak barvit kokos barvený kokos hokejový dort zimní dorty barvení korpusu barvení strouhaného kokosu obarveni kokosu barvení záclon barvení vajec barvení kokos obarvit kokos na zdobení recept dort zimní barvení kokosu jak se barvi kokos