Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Vrstvený salát do sklenice

Hledáte jednoduchý oběd, který si můžete připravit dopředu a jen vzít z lednice? Vrstvený salát do sklenice je nejen praktický, ale také krásně barevný a plný čerstvých surovin. Stačí ho vysypat na talíř, promíchat s dresinkem a během chvilky máte hotový lehký a sytý oběd.

Recept nikdo nehodnotil, buďte první

Ohodnotit

Buďte první kdo ohodnotí recept

MiskaKulicka MiskaKulicka

Snadný

Doba přípravy 30 min Doba přípravy: 15 min Doba tepelné úpravy: 15 min

30 min (15 min příprava + 15 min tepelná úprava)

Suroviny pro 3 porce

3porce

Nahlásit chybu v receptu

Postup přípravy

Krok 1: Kuřecí prsa pokrájíme na menší kousky, osolíme, opepříme a opečeme na pánvi dozlatova. Poté je necháme zcela vychladnout.
Těstoviny uvaříme podle návodu na obalu, scedíme a necháme vychladnout. Krok 2: Všechny suroviny na dresink důkladně promícháme. Podle potřeby přidáme více láku z okurek, aby měl dresink řidší konzistenci a snadno se vyléval ze sklenice. Krok 3: Do každé sklenice navrstvíme suroviny v tomto pořadí: dresink, červená cibule, strouhaná mrkev, okurka, rajčata, kuřecí maso, těstoviny a nakonec listový salát. Krok 4: Sklenice uzavřeme a uložíme do lednice, kde salát vydrží čerstvý až 3 dny.
Před podáváním sklenici otočíme dnem vzhůru nad talíř a necháme salát vysypat. Nakonec vše lehce promícháme, aby se dresink rovnoměrně spojil se všemi ingrediencemi.

Zveřejněno 28. 7. 2026

Poznámka autorky MiskaKulicka

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

Toprecepty.cz

Vrstvený salát do sklenice

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/NkBqL

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

Toprecepty.cz

Vrstvený salát do sklenice

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/NkBqL

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Suroviny:
dresink, jogurt řecký, okurky sterilované, majonéza, hořčice plnotučná, pepř mletý, česnek sušený, petrželka, salát, prsa kuřecí, těstoviny, okurka salátová, rajče, mrkev strouhaná, cibule červená, salát listový

Přidat fotografie receptu
]