Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak upéct dobrou vánočku? Máme pro vás recept, podle kterého se vždy povede. Postup navíc usnadní názorné video
Zdroj: Top recepty

Jak upéct skvělou vánočku? Půjde to snadno podle názorného videa. Když dodržíme přesný postup, výsledkem bude vánočka přesně taková, jakou bychom chtěli - nadýchaná, dozlatova upečená, plná rozinek a ozdobená jemnými plátky mandlí. To jistě stojí za trochu práce.

Vánočka je velmi oblíbené pečivo, které se v mnoha rodinách peče nejen o Vánocích, ale po celý rok. Přestože na pohled se zdá, že je velmi snadná a jednoduchá, její příprava má svá úskalí. Poradíme, jak na to, aby se nám vždy povedla.

Jaké suroviny potřebujeme

Z uvedeného množství připravíme buď jednu velkou nebo dvě menší vánočky. Doporučujeme raději upéct vánočky dvě, nebo na jednu použít pouze poloviční množství surovin.

Jak udělat těsto na dobrou vánočku

Následující video nám předvede přesný postup přípravy těsta a pečení vánočky.

Jak upéct dobrou vánočku

Vánočku můžeme buď splétat z jednotlivých pramenů (šesti, devíti), nebo jednoduše upéct ve formě. Pletenou vánočku potřeme rozšlehaným vajíčkem, ale vánočku, kterou pečeme ve formě, samozřejmě nepotíráme.

Správnou propečenost vánočky zjistíme špejlí. Pokud je po vytažení z vánočky špejle suchá, je vánočka dostatečně upečená.

Hotová vánočka vydrží dlouho vláčná a chutná, nejlepší je ji po upečení zabalit do alobalu a uložit do chladu (např. do chladné komory).

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Naše edice

Zvýhodněné balíčky

Koupit

Marie