Rajčatová šťáva
Pokud máte přebytky červených rajčat, připravte z nich šťávu. Rajčata uvaříte, rozmixujete a propasírujete, nalijete do sklenic a poté je zavaříte v troubě. Tato šťáva je vhodná na přípravu omáček a polévek, nebo ji můžete pít jen tak.
Postup přípravy
Zveřejněno 2. 9. 2015
Moje poznámka
Přidat poznámkuMoje poznámka
Rajčatová šťáva
Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:
https://rcpt.cz/vkWM
Moje poznámka
Rajčatová šťáva
Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:
https://rcpt.cz/vkWM
Nejnovější recepty
Snadné třešňové muffiny
Přidáno před 2 hodinami
Kuličky z mletého vepřového masa v zelenině na kari
Přidáno před 4 hodinami
Jahodová BeBe střecha s mascarpone
Přidáno před 4 hodinami
Rakouský tvarohový dort
Přidáno před 5 hodinami
Řecké rajčatovo-cuketové placičky s fetou a bylinkami
Přidáno před 13 hodinami
Jednoduché ovocné nanuky
Přidáno před 15 hodinami
Články s tímto receptem
Přečtěte si
Nejnovější články
Máte skvělý recept? Podělte se o něj!
Právě bylo uvařeno
Halušky se zelím a uzeným masem
Panova před 14 minutami
Velmi šťavnatý moučník
Noumik před 1 hodinou
Vepřové s rýží z jednoho pekáčku
poirotka před 1 hodinou
Přírodní plátky na žampionech
perseus před 1 hodinou
Cukeťák II
jarkazak před 3 hodinami
Meruňková marmeláda
RenataMaresova před 3 hodinami
Třená buchta
Martina Veveruska před 3 hodinami
Pomerančový cheesecake
Jitulisek před 3 hodinami
Nudličky z vepřové kýty na houbách, s pečenou dýní
Fijajda před 4 hodinami
Tématické fráze:
rajčatová šťáva,
rajčatová šťáva recept,
stava z rajcat,
recept na rajčatovou štávu,
rajčatová šťava recepty,
šťáva z rajčat - recept,
rajčatova štava jak udelat,
recepty rajčatova šťáva,
jak udělat rajčatovou šťávu,
rajčatový stava,
recept rajcatova stava,
rajčatova štava a zdraví,
zavarovani rajcatove stavy,
rajcatovastava,
rajcatova stava zavarovani,
rajčata štáva,
recept na stavu z rajcat,
šťáva z rajčat recept,
račatová šťáva,
domácí rajčatová šťáva
Suroviny:
rajče
Komentáře (23)
myslím, že se i na Severní Moravě letos podařila všem zahrádkářům docela slušná sklizeň rajských,šťávu dělám také, na zimu je to výborná věc.I já letos trošku experimentovala. Do šťávy dávám jenom trošku soli a sterilizuji, letos jsem při redukci přidala větvičku bazalky / pak odstranila/, krásně vše provonělo. Uvidím ještě jak se osvědčí po otevření v zimě.Drahušce jsem přidala bodík a chválím. Hezký den všem.
Pokud byste těch rajčat měli opravdu hafo, tak v Itálii naskládají sklenice (proložené pytli, že aby se nepotloukly až začnou poskakovat) do 200 litrového sudu, zalejí to vodou, nahoru dají syrový zemák, zadeklují, pod sudem zatopí a když je ta brambora k jídlu, tak je vymalováno...
Šťáva se také dá zavařit ve větším papiňáku.Já dávám na dno rošt,nebo pařák na knedlíky,přidám 400ml vody,naskládám dobře uzavřené sklenice(na jednu várku se vejdou 3sedmičkové sklenice)a uzavřu tlakovou poklicí.Až začne ventil hodně syčet,plyn uberu na minimum a slabým varem vařím 10minut.Poté vypnu,počkám až v hrnci klesne tlak,otevřu a dám další várku.U ovoce stačí 4-5minut na plný výkon sporáku.http://www.toprecepty.cz/recept/21628-zavarujeme-v...
mika59:Já také,mňam
Děvčata díky