Vepřové medailonky s cherry rajčaty a paprikou

Vepřové maso Doba přípravy: 45 minut + 24 hodin naložení 5 názorů

Vepřové maso Doba přípravy: 45 minut + 24 hodin naložení 5 názorů

Suroviny 4-6 porcí

1 kg vepřové kýty (nejlépe oříšek)
steakové koření (Kotányi Steak-pfeffer)
500 g cherry rajčat
8 ks šalotek
zelená paprika
červená paprika
kousek pórku
olej
sůl
pažitka

Postup přípravy receptu

  1. Vepřovou kýtu, nejlépe oříšek, nakrájíme na silnější plátky cca 8-9 kusů. Poté maso potřeme směsí oleje a koření „Kotányi Steak-pfeffer“ a dáme uležet do chladna na cca 24 hodin.

  2. Na pánvi maso zprudka orestujeme, aby se nám zatáhlo, a přendáme do hrnce, ve kterém se bude dusit.

  3. Šalotku oloupeme a nařežeme podélně na čtvrtky a opečeme zlehka ve výpeku na stejné pánvi, kde se restovalo maso. Šalotku přidáme k masu do hrnce, lehce podlijeme vařící vodou a dáme dusit na mírném ohni.

  4. Po 35 minutách dušení maso z hrnce vytáhneme na talíř, omáčku částečně propasírujeme, tak aby byla „hladká“, v této fázi lze lehce zahustit troškou hl. mouky rozmíchané v hrnku s vodou, ale není to nutné – propasírovaná část šalotky to udělá za nás.

  5. Medailonky z kýty vrátíme do omáčky, lehce provaříme a máme hotovo.

  6. V pánvi WOK si uděláme z cherry rajčátek, který jsou nakrájena na kolečka, paprik nakrájených na malé kostičky a pórku na nudličky zeleninovou směsku na maso. Prohřejeme, dokud se částečně neodpaří většina tekutiny, kterou zelenina uvolní – osolíme, přidáme nakrájenou petrželku a pažitku. Jako příloha je vhodná rýže.

Poznámka od kuchařky

Zelenina - rajčátka a papriky lehce povadla, tak jsem improvizoval a byl z toho velmi chutný oběd.

Komentáře k receptu Vepřové medailonky s cherry rajčaty a paprikou

Tématické fráze: vepřové medailonky vepřové medailonky recept veprovy orisek steak vepřovy oříšek pfeffer steak pfeffer steak recept vepřový oříšek recept vepřové maso oříšek veprové s rajčaty vepřový steak oříšek vepřové maso s rajčaty steak z vepřové kýty vepřový oříšek steak recept veprove medailonky recepty vepřové plátky s paprikou vepřový steak recept veprovy orisek recepty veprova kyta steak recepty vepřové medailonky vepřové plátky s paprikami