Vepřové s paprikou a rajčaty

Vepřové maso Doba přípravy: 30-40 minut 0 názorů

Vepřové maso Doba přípravy: 30-40 minut 0 názorů

Suroviny 4 porce

500 g vepřové plece
1 střední cibule
1 kapie
1 plechovka krájených loupaných rajčat
masový vývar (nebo kostka masoxu)
olej
sůl, pepř
mouka na jíšku

Postup přípravy receptu

  1. Maso nakrájíme na kostky, cibuli nadrobno, kapii na proužky. Přes cedník oddělíme šťávu od rajčat.

  2. Na oleji osmažíme cibulku a přidáme kapii. Asi tři minuty restujeme. Přidáme rajčata, maso, osolíme, opepříme, promícháme a asi minutu restujeme.

  3. Zalijeme vývarem, aby bylo maso ponořené. Pokud nemáme vývar, zalijeme vodou a přidáme kostku masoxu. Dusíme do měkka.

  4. Zalijeme scezenou šťávou z rajčat a necháme přijít k varu. Zahustíme tmavou jíškou (není nutné). Podáváme s těstovinami.

Poznámka od kuchařky

Rychlé, snadné a jedlé.

Komentáře k receptu Vepřové s paprikou a rajčaty

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: plec s rajčaty a s paprikou veprove na kostky s rajcaty a paprikou vepřové kostky spaprikami a rajcaty veprova plec s paprikou a rajčaty vepřová plec s rajčaty a paprikou vepřová kotleta s paprikou a rajčaty vepřova kotleta s paprikou rajčaty vepřové kostky s paprikami a s rajčaty vepřové s rajčaty a paprikou vepřové s paprikou a rajčaty vepřové maso s rajčaty a paprikami vepřové s cibulí a paprikou vepřová kotleta s rajčetem a paprikou vepřové v rajčatech a paprikách kotletky s rajcaty a paprikou vepřove s papriky vepřové kotlety s rajčaty a paprikami epřová plec s paprikou a s rajčaty vepřové s cibulí a paprikami vepřová játra s rajčaty a paprikou