Kynuté bramborové knedlíky

Suroviny

1 kg vařených brambor
300 ml mléka
1 kostka droždí
40 dkg hrubé mouky
1 lžička cukru
2 lžičky soli
1 vejce
10 dkg dětské krupičky

Postup přípravy receptu

 1. Do vlažného mléka přidáme droždí a 1 lžičku cukru.

 2. Nastrouháme brambory, přidáme sůl, mouku, krupičku, vejce a vzešlý kvásek.

 3. Pořádně promícháme a necháme kynout asi 1 hodinu.

 4. Vaříme v páře 30 minut.

Poznámka od kuchařky

Jak vařím v páře jsem uvedla v části "tipy a triky"

Komentáře k receptu Kynuté bramborové knedlíky

 • zizala zizala

  Kykydee: podle mé zkušenosti těsto, ve kterém jsou brambory, rychle řídne. Má-li takové těsto hodinu kynout, musí být před kynutím opravdu hodně tuhé. Recept neznám, ale řekla bych, že na tohle množství brambor je moc mléka nebo málo mouky :-8 Bez brambor je to normální kynuté těsto na knedlíky.
  Ale třeba se vyjádří autorka nebo tejaja, která podle fotky knedlíky dělala ;-)

  Odpovědět

 • Kykydee Kykydee

  Tak nevím, stalo se něco mimo zemskou přitažlivost. Po vykynutí mi vznikla řídká hmota, kterou jsem musela hojně dosypat moukou, abych vůbec vytvořila knedle. Nevím, mohlo to být bramborama ( nicméně nevařím je úplně doměkka , nebo zkrátka levýma rukama, ale dle předpisu se knedlíky nedařily. Až když jsem dosypala mouku se povedlo utvořit tvar a ten následně uvařit v páře. Vařila jsem ale skoro 40 minut.... Knedle chuťově dobré, a hlavně savé, čili ke kachýnce jako dělané.
  Prosím napište zda je chyba v mých rukou nebo je předpis opravdu v pořádku? :-((:-((:-((;-(;-(;-(

  Odpovědět

 • eva hubova eva hubova

Tématické fráze: bramborové knedlíky recept bramborové knedlíky bramborové knedlíky v páře bramborové knedlíky na páře kynute knedliky knedlíky vařené v páře bramborové knedlíky vařené v páře šumavský bramborový knedlík bramboroví knedlíky kynuty knedlik s bramborem bramborovéknedlíky kynuté knedlíky s bramborem vaření vpáře bramborové knedlíky - na páře-- recept bramborovy knedlik vareny v pare vaření knedlíků v páře knedlíky v páře recept kynuty knedlik s bramborami bramborový knedlík kynuté knedlíky na páře recept