Domácí houstičky z domácí pekárny

Domácí pekárna Doba přípravy: 1.30 h 6 názorů

Domácí pekárna Doba přípravy: 1.30 h 6 názorů

Suroviny dle toho jak velké houstičky budeme plést

Suroviny:
150 ml mléka
1 vejce
100 g tuku (sádla a Hery)
2 lžičky soli
1,5 lžičky cukru
250 g polohrubé mouky
250 g hladké mouky
2 lžičky sušeného droždí nebo 1/2 čerstvého droždí

Postup přípravy receptu

 1. Po vykynutí těsto propracujeme, umotáme housky a naskládáme na plech s teflonovou nebo silikonovou podložkou, případně pečícím papírem a necháme kynout pod utěrkou 30-40 minut.

 2. Pak pomašlujeme vejcem nebo jen žloutkem, mlékem či vodou, můžeme posypat semínky nebo hrubou solí a pečeme ve vyhřáté troubě při cca 180°C cca 15-20 minut. Hotové pečivo ihned přendáme z plechu na mřížku.

Komentáře k receptu Domácí houstičky z domácí pekárny

 • Fokuska Fokuska(autorka receptu)

  Jirko ,díky-povedly se ti!!!:-*

  Odpovědět

 • jirka66 jirka66

  Fokusko dovolil jsem si přidat foto:-8

  Odpovědět

 • kudlova3 kudlova3

  Jsou krásné :-p:yes:

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Jirko66, nejsem sice autorka, ale je to myšleno asi jako buď a nebo;-)Nakonec kdyby si dal půl na půl, tak by se taky nic nestalo. Ať se ti podaří:-!
  Fokuska dostane ode mne bodíka:yes:

  Odpovědět

 • jirka66 jirka66

  Fokusko prosím tě to sádlo s Herou půl na půl, nebo jedno nebo druhé:-?Jinak posílám bod :yes: a jdu zapínat DP.Manželka je u rodičů, tak ať má houstičky až dojede:-K

  Odpovědět

 • michsamant michsamant

Tématické fráze: domaci housky z domaci pekarny housky z domácí pekárny recept na housky z domácí pekárny domácí houstičky domácí housky z pekárny nejlepsi housky z domaci pekarny housky z domácí z domácí pekarny domácí housky pizza houstičky domácí pekárna recepty nejlepší housky z domácí domácí pekárny housky domácí pekárna recept housky do domácí pekárny domaci pekarna housky housky s domaci pekarny máslové houstičky celozrnné housky z domácí pekárny housky z pekarny domácí plněné houstičky housky v domácí pekárně