Lístkový koláč s dýní

Moučníky Ostatní Doba přípravy: 40 minut 7 názorů

Moučníky Ostatní Doba přípravy: 40 minut 7 názorů

Suroviny 4 porce

lístkové těsto
cca 1 hrnek nastrouhané dýně Hokkaidó
1 vanilkový cukr
1 lžíce cukru krupice
špetka soli
oříšek másla
1 vanilkový puding (prášek)
cca 1/2 hrnku mléka

Postup přípravy receptu

  1. Těstem vyložíme předem vymaštěnou mísu z varného skla, nebo malý pekáček. Vyrobíme okraje, aby náplň nezatekla pod těsto.

  2. Na kousíčku másla a lžíci vody podusíme nastrouhanou tykev Hokkaidó, stačí tak 5 minut. Přidáme pár zrníček soli, vanilkový cukr a cukr. Necháme mírně zchladnout, pak přilijeme mléko, do kterého jsme rozmíchali vanilkový pudink.

  3. Náplň by měla mít hustotu asi jako řidší krupičná kaše, pečením to pudink zahustí. Náplň nalijeme na těsto. Ze zbytků těsta můžeme vyrobit třeba mřížky, nebo vykrájet ozdobné tvary.

  4. Pečeme v troubě při teplotě asi 200–220°C asi 20–25 minut. Toto těsto se mi velmi osvědčilo a koláč krásně naskočil. Omlouvám se za ten rustikální tvar. Koláč krásně voní po vanilce a másle.

Komentáře k receptu Lístkový koláč s dýní

Tématické fráze: koláč s dýní koláče s dýní slaný koláč s dýní koláč z dýně dýně koláč ozdobné dýně kolač s dýní hokaido misa ve tvaru dyne jak vykrájet dýni koláč dýně koláč s dýně hokaido jak vyrobit dýni koláč s dýní a jablky slaný koláš s dýní recepty recepty z dýně hokkaido koláč slaný koláč s dýní hokaido recepty z oříškové dyně kolac z dyne hokaido koláč s dýně koláč z hokkaido