Sýrovo-vaječná smaženka

Ostatní Doba přípravy: 40 minut 1 názor

Ostatní Doba přípravy: 40 minut 1 názor

Suroviny 2 porce

100 g hrubě nastrouhaného sýra (měla jsem už nastrouhaný Eidam)
3 vejce uvařená na tvrdo
1 vejce syrové
2 plátky šunky nebo jiného salámu pro vůni (nemusí být)
1 lžíce hladké mouky
2 lžíce strouhanky
sekaná petrželka nebo jiné bylinky podle chuti
olej na smažení
strouhanka na obalení

Postup přípravy receptu

  1. V misce zpracujeme: strouhaný sýr, nastrouhaná vařená vejce nahrubo, 2 plátky šunky jemně nasekané, lžíci hladké mouky, 2 lžíce strouhanky, nasekanou petrželku a 1 vejce syrové. Vypracuje hmotu asi jako na karbanátky. Můžeme přidat příp. trošku mouky, pokud se to bude zdát řídké. Já jsem nesolila, protože se mi šunka zdála hodně slaná a sýr docela pikantní.

  2. Z uvedené hmoty jsem v mokré ruce vytvarovala oválné placičky, ty jsem obalila ve strouhance a hned jsem rychle osmažila do zlaté barvy. Z uvedeného množství jsem měla 4 smaženky. Vařila jsem to pro syna a moc mu chutnalo. Podáváme s brambory, brkaší nebo jen se salátem.

Komentáře k receptu Sýrovo-vaječná smaženka

Tématické fráze: smaženka vaječna smaženka vaječné smaženky syrová smazenka smazenka recept vaječna smaženka recept sýrové smaženky smaženka vaječná sýrové smažene chlebíčky recepty vajecne smaženky se salámem slané smaženky smaženky ze strouhaného sýra smazenka z vajec smaženky ve strouhance vaječná sýrová smaženka smazenky vaječné sýrové smaženky recept na slané smaženky smaženky slané sýrová smaženky recept vaječné