Sýrová smaženka

Suroviny

Tvrdý sýr
vajíčko
olej
pečivo:
rohlík (nebo veka, toust)

Postup přípravy receptu

 1. Tvrdý sýr nastrouháme do misky, přidáme vajíčko, aby vznikla polohustá hmota.

 2. Tuto mažeme na pečivo a smažíme v horkém oleji dorůžova.

 3. Zdobíme zeleninou, uzeninou či "co dům dal".

Poznámka od kuchařky

Rychlá jednoduchá večeře....

Komentáře k receptu Sýrová smaženka

 • Marie64 Marie64

  Dělám to podobně.Jen do směsi ještě přidám strouhaný salám a peču v troubě.Není to pak tolik mastné

  Odpovědět

 • Petrr Petrr

  Toto vyskoušim je to pěkné a asi nejspíš chutné:yes:prostě bodík.

  Odpovědět

 • Merylas Merylas(moderátorka)

 • Svetlana Svetlana(autorka receptu)

  Merylas, já mám taky (i když to na fotkách není moc vidět) nakrájenou šunku vmíchanou do směsky, ale někdy prostě zbyde víc uzeniny tak ji dám buď syrovou "pod", nebo opečenou "na" směsku...v podstatě se dobře "likviduje" lednice...:-)

  Odpovědět

 • Merylas Merylas(moderátorka)

  Světlo, máš pravdu, že se to dá dělat různě. Když mám kus salámu, tak je lepší ho nastrouhat, zužitkuju i salám na plátky, nakrájím na nudličky a přimíchám do směsky. A k tomu zeleninu. Je to fakt :-p:yes: a zužitkuju starší rohlíky a kousky salámu a sýru.

  Odpovědět

 • Svetlana Svetlana(autorka receptu)

  ...ono se "to" dá hodně obměňovat...ze začátku (ze strachu, že se sýr rozteče) jsem plpu na rohlíku "cukrovala" na povrchu strašně jemně strouhankou...nebylo to taky špatné, udělala takovou hooodně křupavou kůrčičku...někdy dávám pod vajíčka se sýrem tu uzeninu, někdy natřu paštikou...co dům dá :-)

  Odpovědět

 • Merylas Merylas(moderátorka)

  Taky občas dělávám, přidávám ještě nějakou uzeninu :yes:

  Odpovědět

 • Iljusa Iljusa

  Vynikající - dělám také - děti tomu říkají "opečánky" - jen to dost často peču v troubě na peč. papíru - bráním se smaženému co to dá, asi zvyk z velmi náročného hubnutí:yes:;-)

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  No, super to vypadá, Světlano! Topinka speciál má přece jen jinou chuť, než rohlík, ne? Myslím, že dobré by to bylo i z veky, nebo, já kupuji takový cibulový chleba, vypadá, jak veka a jsem na něm úplně závislá, je tmavší, to by byla taky mňamka!:-p:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: obalovaná veka ve vajíčku obalovana veka mňamka veka ve vajíčku sýrová večere sýrová bábovka jednoduchá a rychlá večeře smaženka večeře z veky mnamka ze salámu vyborny recept na smazenky z veky obalovaná veka ve vajíčku se syrem obalované rohlíky smaženka s nastrouhanym syrem veka ve vajičku a syru rychlá večeře recepty z veky obalovaná veka ve vajíčku a sýru dobrá mňamka obalovana veka se sýrem a šunkou rychlá večeře recepty