Odlehčený jogurtovo-jahodový řez

Suroviny

KORPUS:
5 vajec
5 lžic hladké mouky
5 lžic moučkového cukru
2 lžíce oleje
1 lžíce prášku do pečiva
1 lžíce kakaa
JOGURTOVÝ KRÉM:
1 velký jahodový jogurt
1 šlehačka
1 želatinový ztužovač Dr.Oetkra
2 cukrářská želatina
jahody
vanilka

Postup přípravy receptu

  1. KORPUS - bílky ušleháme do hustého sněhu, přidáme 3 lžíce cukru, postupně šleháme a přidáváme žloutky, dále přidáme 2 lžíce cukru a 2 lžíce oleje. Ručně vmícháme mouku, prášek do pečiva a kakao. Těsto rozetřeme na plech vyložený pečícím papírem a pečeme ve vyhřáté troubě.

  2. KRÉM - vyšleháme šlehačku do tuha. V druhé misce podle návodu připravíme ztužovač, ale dáme pouze 50 ml vody. Do vyšlehaného ztužovače přidáme vyšlehanou šlehačku a jogurt.

  3. Na vychladlý korpus natřeme jogurtový ušlehaný krém, poklademe jahodami, nebo jiným ovocem a zalijeme želatinou, kterou připravíme podle návodu. Pokud máme kompotované ovoce, přopravíme želatinu z ovocné šťávy - je chutnější. Celé dáme vychladit minimálně na hodinu do lednice.

Komentáře k receptu Odlehčený jogurtovo-jahodový řez

Tématické fráze: odlehčené krémy do dortů odlehceny krem odlehčený krém do dortu odlehčené dortové krémy odlehčené dorty jahodový řez odlehčený dort odlehčený dort recept odlehcene kremy odlehčeny krem na dort odlehčené dorty recepty recept na odlehčený krém jogurtovy jahodovy rez odlehčený krém na dorty recept na odlehčený dort výborný odlehčený krém odlehčené moučníky moučník s jahodama recept na odlehčený dortový krém jahodový moučník s jogurtem