Polévka čtyřsurovinová (zelenina,droždí,ovesné vločky,houby)

Pro začátečníky Doba přípravy: 50 minut 2 názory

Pro začátečníky Doba přípravy: 50 minut 2 názory

Suroviny 3 litry

1 sáček Mochovské zeleniny
trochu květáku
1 lahůdková cibule
1 cibule
3 stroužky česneku
2 hrsti ovesných vloček
2 hrsti nakrájených hub
1-2 kostky droždí
libeček
zeleninový bujón
pažitka
olivový olej
sůl

Postup přípravy receptu

 1. Na oleji mírně osmažíme nakrájenou cibulku, přidáme nadrobené droždí, které necháme roztavit a zpěnit, na něj dáme ovesné vločky, chvilku je osmažíme a pak vysypeme zeleninu, nakrájený květák a lahůdkovou cibuličku a všechno ještě chvilku osmažíme.

 2. Pak zalijeme vodou, ještě přidáme zeleninový bujón, houby, libeček, česnek, dosolíme dle chuti a promícháme. Necháme vařit, až je zelenina měkká a ozdobíme nakrájenou pažitkou. Polévka je díky vločkám hustá, tak nezahušťujeme.

Poznámka od kuchařky

Kdo nemá rád v polévce droždí, tak ho vynechá, polévka je i tak moc dobrá.

Komentáře k receptu Polévka čtyřsurovinová (zelenina,droždí,ovesné vločky,houby)

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Jak jinak? Bibi, droždí v polévkám mám moc ráda!! A i ostatní suroviny obsažené v tvé polévce. Hmmm, to droždí a houby, opravdu zajímavá kombinace:-p:yes:

  Odpovědět

 • Ivana Ch Ivana Ch

  Zeleninovou polévku s droždím a ovesnými vločkami dělám dost často, máme jí rádi, ale tady jsou ještě houby tak ta bude ještě lepší.

  Odpovědět

Tématické fráze: polévka z droždí polévka z droždí a ovesných vloček polévka z ovesných vloček polevka z drodi a ovesnych vlocek polévka z mochovské zeleniny ovesné vločky recepty polévka z vloček a droždí polévka z droždí a zeleniny zeleninova polevka s drozdim drozdi kvetak polevka ovesné vločky v polévce tncz droždí polévka z ovesných vloček s houbami zeleninová polévka s ovesnými vločkami a droždím polévka z ovesných vloček s droždím polévka droždí vločky polévka ovesne vločky drozdi zelenina v polévce recepty z ovesných otrub polévka droždí