Hruškový salát s kozím sýrem a ořechy

Saláty Doba přípravy: 10-15 minut + chvilka na odležení 9 názorů

Saláty Doba přípravy: 10-15 minut + chvilka na odležení 9 názorů

Suroviny dle množství surovin

hrušky
kozí sýr (záleží asi na vás, jaký sýr máte rády, teoreticky by mělo být možné udělat tenhle salát i s jiným, než kozím sýrem, já ale používám kozí, protože ta chuť je celkem dost zvláštní, ale pro mě moc příjemná)
vlašské ořechy
bílý jogurt
citron
trocha medu

Postup přípravy receptu

 1. Hrušky nakrájíme a dáme do misky. Kozí sýr rozdrobíme nebo nakrájíme a přidáme k hruškám.

 2. Bílý jogurt smícháme s citronovou šťávou a troškou medu a vzniklou zálivkou přelijeme hrušky a sýr. Ořechy vylouskáme a přidáme do salátu. Promícháme a necháme chvilku odležet.

Komentáře k receptu Hruškový salát s kozím sýrem a ořechy

 • maris maris

  Moje milovaná kombinace, bohužel jsem neměla kozí sýr, použila jsem fetu a celé jsem ještě zakápla balsamicovou redukcí, / svařené balsamico s cukrem v poměru 1:1 / :yes::-p+

  Odpovědět

 • Nina.Angels Nina.Angels (autorka receptu)

 • spagetka spagetka

  Kozí sýr miluju:-p:-p, kupuju si ho teda jen pro sebe, nikdo jiný ho nejí, ale jelikož tu máme výbrnou farmu v Pěnčíně, tak mám skvělý zdroj. Jinak u nás v Albertu mají kozí i ovčí sýry (teď si nevzpomenu na firmu) a recept se mi moc líbí :yes::yes:

  Odpovědět

 • Klariska Klariska

  Nino, kam jsi prosím tě ten odkaz vložila? Nic nevidím :/.

  Odpovědět

 • zizala zizala (moderátorka)

  Recept vypadá moc hezky, kombinace hrušek, sýra a ořechů je lahodná. Kozí sýr jsem měla v plánu zrovna dnes koupit poprvé a něco zkusit, tak pokud nás osloví, určitě zkusím i tenhle recept;-):yes: Kozí sýr mají u nás ve zdravé výživě.

  Odpovědět

 • Nina.Angels Nina.Angels (autorka receptu)

  My doma používáme ten, na který jsem vložila odkaz. Máme poblíž biopotraviny, takže ho kupuji tam. Ale kozí sýry se opravdu dají objevit už ve větších supermarketech celkem běžně, zaregistrovala jsem je třeba v Tescu, nebo HyperAlbertu a taky Globusu... Dotaz hloupý určitě není ;) A jsem ráda, že recept zaujal ;)

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  maris díky za info, blbě jsem se vyjádřila. No, popravdě, zrovna v našem Albertu byla dnes anketa, to jsem si zase zgustla:-D!! U náš ovčí sýr nenajdeš, ale mrknu se do Coopu;-)

  Odpovědět

 • maris maris

  Jani, brynza a korbáče jsou z ovčího mléka. Jinak kozí sýry se začínají objevovat v obchodech čím dál víc, určitě jsou v Albertu, Tescu:-)

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Pro mne je ten název "kozí sýr" tak nějak, abych se dobře vyjádřila-neznámý? Kozí sýr je třeba brynza, mám dojem, že i korbáče jsou z kozího sýra. Jaký máš přesně na mysli? Možná že je to úplně blbý dotaz, promiň, ale já jsem fakt neviděla nikde v Marketech sýr, kde by bylo napsáno "kozí sýr". Jinak, recept mne hodně zaujal;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: salat s kozim syrem saláty recepty salát s kozím sýrem a hruškami vlada hruška orechy korbáče od hrušky salát s hruškami a kozím sýrem salát s kozím sýrem recept kozí sýr salát s hruškami a sýrem salát kozí sýr rukolový salát s kozím sýrem salát z kozím sýrem kozí sýry salát z kozího sýra salat z hrusek a koziho syru salát z hrušek salát hruška sýr hruška sýr recept salát s kozím sýrem