Horká čokoláda s kávou ;) ♥

Nápoje Doba přípravy: 10 minut 5 názorů

Nápoje Doba přípravy: 10 minut 5 názorů

Suroviny 1 porce

Růžový hrneček:
kopeček vanilkové zmrzliny
Pikao v tubě
250 ml mléka
2 lžíce kakaa na pečení
1,5 lžíce rozpustné kávy
6 kostiček mléčné čokolády
Oranžový hrneček:
200 ml mléka
6 kostiček čokolády
2 lžíce kakaa
1,5 lžíce rozpustné kávy
100 ml smetany ke šlehání

Postup přípravy receptu

 1. V mléce rozpustíme čokoládu, přidáme kávu a kakao. Vaříme cca 3min. V mikrovlnce rozpustíme zmrzlinu, kterou lžící opatrně podáváme do hrnečku na čokoládu. Zdobíme pikaem.

 2. V mléce rozpustíme čokoládu, přidáme kakao s kávou. Provaříme, přelejeme do hrnečku a dolejeme studenou smetanou ke šlehání.

Komentáře k receptu Horká čokoláda s kávou ;) ♥

 • michsamant michsamant

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

 • --ReNi-- --ReNi--(autor receptu)

  já teda moc nekafíčkuju ale v té sladké čokoládě se to množství ztratí, ale jinak kdo chce může použít méně ;) za bodík děkuji :)

  Odpovědět

 • Sodovka Sodovka

  ReNi, ještě jednou si čtu recept a pozastavila jsem se nad množstvím kávy. Množství ingrediencí je podle receptu na 1 porci. A není 1,5 lžíce kávy moc?:-8 Já bych z takového množství kávy umřela. Když se v receptu uvádí lžíce, tak se myslí polévková.;-) Nemá to být náhodou lžička - kávová lžička? :-))

  Odpovědět

 • Sodovka Sodovka

  :-p :-p :-p. Obě varianty nápoje se mi líbí. ReNi, již se těším, když vyzkouším. Teď jsem v práci a o takové dobrůtce můžu jenom snít. Posílám prvního boďana. ReNi, a máš velice pěknou fotku :-)) :yes: .

  Odpovědět

Tématické fráze: horká čokoláda recept rozpustná čokoláda recept horká čokoláda čokoláda do hrnečku recept na horkou čokoládu horká čokoláda recept horka mlecna cokolada na co použít pikao hrneček s kávou čokoláda do kávy recepty káva pikao káva v mikrovlnce rozpustna horká čokoláda recept horka cokolada z mlecne cokolady recept vařená horká čokoláda čokoláda pikao čokoláda v mikrovlnce můžu uvařit kávu v mikrovlnce? hrneček na horkou čokoládu nápoje s kávou