Expresní horká čokoláda

srettka Kuchařka: srettka

Pro děti 64 názorů

Suroviny

Mléko
čokoládové figurky od vánoc
čokoládové figurky(vajíčka) od velikonoc
čokoládové zdobení(úlomky)
Šlehačka
Špetka skořice
čokoládové zdobení
cukr
když je čokoláda hořká
Recept si zatím oblíbilo 34 kuchařů

Postup přípravy receptu

 1. Do hrnečku dej 1/3 mléka. Rozlámej čokoládu (používám 1-2 figury, 2 štráfky čokolády). Dej to do mikrovlnky na 1-1,5 minut ohřevu.

 2. Potom pěkně rozšlehej (na to je úžasný spirálový turbošlehač, čili taková turbokvrdlačka). Dolij chladným mlékem. Případně pro malé labužníky opatři čepicí šlehačky, skořice, zdobení, zkrátka jak moc chceš potěšit dětské očíčko.

Poznámka

http://www.reproplast.cz/kup-kuchynske-potreby-val...

Trošku jsem si to usnadnila, když je ráno ve všední den kalup, čili spěch a shon ;-)

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 70 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Expresní horká čokoláda

 • květka květka(neregistrovaná)

  díky za bohovský nápad, kdy už v půlce ledna jsem bez vánočních čokoládiček, které jinak přehazuji z místa na místo ještě o velikonocích. dokonce přemýšlím, že zakoupím ještě nějakou kolekci ve výprodeji, protože horká čokoládička je u nás takhle na denním pořádku. ještě jednou velké díky:-K:yes:

 • srettka srettka(autorka receptu)

  vegeBoogie:díky, já na ní taky nenechám dopustit. je to rychlé a není z toho zbytečné nádobí a když se to pěkně vyšlehá metličkou, má to i parádní pěnu:-p:yes:

 • vegeBoogie vegeBoogie

  Úžásné, ještě v tomhle předvánočním období, kdy takhle rychle připravená horká čokoláda u krbu s rodinou bodne:-). Mikrovlnka je mocná věc:yes::-))!

 • mišička myš mišička myš(neregistrovaný)

  Pro maminky a jejich ratolesti je to super rychlý recept s výborným výsledkem. Děkuji;-) Myslím, že nejde o to jaká slova autor(-ka) použije, ale jestli to ostatní pochopí:-) Jsou tu asi někteří, kteří si pletou tento web se studiem českého jazyka na vysoké škole...:-//

 • Danielle18 Danielle18

  Proč mě nikdy nenapadlo udělat si čokoládu v mikrovlnce!? :-D:-8 :yes:

 • Teruna Teruna

  Jejda, podobný nápoj jsem vyzkoušela před pár lety podle časopisu Květy. Jen se na sporáku rozpustily ve šlehačce dvoje kaštany a na zavonění přidala špetka skořice.
  Bodík samozřejmě posílám

 • Kačenka Kačenka(neregistrovaná)

  Moc mi chutnala jen sem si do ní dala vanilkový cukr. U nás měla velký úspěch :-8:-K;-):-O

 • srettka srettka(autorka receptu)

  tak to mě těší;-)

 • phamka phamka

  No to se ani nedá říci že nechutnalo :-D
  udělala jsem asi 3x ,4x více měla jsem na starost děti (kamarádz mé dcery )
  ona si je k nám pozvala a jely s tátou ze školy :-D
  tak tu CHLASTALy až až:-K:-8

 • srettka srettka(autorka receptu)

  pham...doufám že chutnalo...děkuji za fotečku:yes:;-)

 • phamka phamka

  Dala jsem sem fotku :-8

 • phamka phamka

  já nevím komu to nevadilo -myslím neregistrovaným ''Dámám''
  ale nám v topkách to nevadí že ?:-D:yes:

 • neregistrovaný/á neregistrovaný/á(neregistrovaný)

  Prosím vás nechte toho dohadování:-):-)

 • žežule žežule(neregistrovaný)

  Paní Remková, neodešla vy jste z Receptů.cz hlavně proto, že to tam p. Kovář uzavřel, diskusi znepřístupnil a odsunul stranou a vůbec se choval jako diktátor toho webu? Vy sama se chováte teď hodně podobně, co se Vám osobně nelíbí, je špatné, kdo není registrován, je nepřítel. Mě se Top recepty líbí daleko víc než Recepty.cz, nakukuju skoro denně, ale registrovat se NECHCI, nepotřebuju to, mám pokec někde jinde, ale snad se někdy mohu vyjádřit k receptu nebo dění? To není zakázané! Obracím se jmenovitě na Vás proto, protože zejména Vy se k neregistrovaným chováte velmi nepřátelsky a nikdy neopomente zdůraznit, že ten či onen nick je neregistrován. Je to zbytečné a pokud máte Top recepty ráda, zkuste být trochu více tolerantní. Prospěje to stránkám mnohem více, než Vaše tak časté nadávání na neregistrované. Vysokou návštěvnost stránek - což chlapci jistě potřebují a zaslouží si to - nezvýší vaše výpady. Ta milá atmosféra je to, co je tu pěkné, nikoli Vaše peskování až napadání.

 • katuskaa katuskaa(neregistrovaná)

  Skvělý, pěkně popsaný recept a čokoláda božská:) kam se hrabou ty instatní:) děkuji ti za tip a skvělý nápad.

1 2 3 4 5

Tématické fráze: horká čokoláda recept popis pracovního postupu sloh slohová práce popis pracovního postupu pracovní postup sloh recept na horkou čokoládu slohová práce popis receptu slohová práce recept recept horká čokoláda popis pracovního postupu slohová práce pracovní postup horká čokoláda sloh popis pracovního postupu slohové práce pracovní postup vaření slohové práce recept sloh pracovní postup slohová práce popis pracovního postupu recept horká čokoláda z mikrovlnky slohove prace pracovni postup slohové práce recepty recepty horká čokoláda

Zapomněl/a jsem heslo