Banánové závitky z rýžového papíru

Sladká jídla Doba přípravy: 25 minut 10 názorů

Sladká jídla Doba přípravy: 25 minut 10 názorů

Suroviny

banány
(jackfruit)chlebovník (použij evropské)
rýžový papír
hnědý cukr
olej arašídový
voda podle potřeby

Postup přípravy receptu

  1. Nedávám množství surovin každý si spraví dle chutí plus v našem případě jsme použili nádivku, to co je v sezoně tedy čerstvé ovoce.Toto je pouze inspirace.

  2. Doma bych to například naplnil pokrájenými meruňkami nebo broskvemi. Jednoduchá verze je bez nádivky. Tropická verze je ze zralého jitrocelového banánů, ale klasické banány jsou také dobré.

  3. Banán rozkrojíme na půlku a každou půlku po délce (mámě 4 kousky). Ocukrujeme hnědým cukrem každou čtvrtku, buď přidáme ovocnou nádivku mezi banánové plátky nebo jen dva plátky vložíme na navlhčený rýžový papír a zabalíme a srolujeme, jako bychom dělali jarní smažené rolky.

  4. Smažíme do zlatova. V Asii se všeobecně smaží při vyšších teplotách než v Evropě cca 190°C. Tím se dosáhne že rolky jsou suché a zlatavé a nenapité olejem. Třeba ale zkontrolovat a použít olej, který má vysokou teplotu "kouřivosti" jako např. arašídový (olivový je úplně nevhodný).

  5. Dáme vychladnout, pozor vnitřek je dlouho velmi teplý. My jsme si dali ještě hnědý cukr s vodou vařit a udělali karamelový sirup, kterým jsme rolky polili a nechali vychladnout a ztuhnout na mřížce.

  6. Servírovali jsme s ovocem, co je v sezoně. Super kombinace křupavých obalů a měkké nádivky.

Poznámka od kuchařky

Na uliciach juznej azie predavaju tieto banany napichnute na palicke.

Lacne a dobre.

Komentáře k receptu Banánové závitky z rýžového papíru

Tématické fráze: mail tope.cz loc:cz plantain recepty custard apple kde koupit rýžový papír rýžový papír sladké recepty recepty z chlebovníku rýžové závitky s ovocem rýžový papír sladký recept sladké rýžové závitky ryzove závitky s banánem zavitky z ryzoveho papiru nádivka v rýžovém papiru rýžový papír a ovoce top recepty ryzovy papir wikipedie rýžové závitky s tvarohem banánová rolka cim naplnit ryzove placky ryzove zavitky sladke ryzovy papir s ovocrn mail nasom.com.my loc:cz