Zavařené domáci klobásy na pozdní léto

Suroviny Z 1 sklenice 3 porce

domácí klobása uzená 2 dny v kouři
voda

Postup přípravy receptu

 1. Keď je klobása ešte ohybná, tak ju natočíme do pohára, pridáme 2-3 lyžice vody, pohár zavíčkujeme a sterilizujeme 2x po 90 minút v priebehu 48 hod.

Poznámka od kuchařky

Domáce klobásy si robí každý po svojom, aby dlhšie vydržali a v chladničke nezaberali miesto. Zavaríme si ich do po pohárov či už na dovolenku, chalupu alebo len tak, rýchla večera a pod.

Komentáře k receptu Zavařené domáci klobásy na pozdní léto

 • dadulka111 dadulka111

  Mariana:Když zavařujeme klobásy do plechovek, naplníme plechovku, zalijeme plně převařenou osolenou vodou - na 1 litr 20 g soli, a vaříme 2,5 hod. na 100°. Po uvaření plechovky rychle zchladíme ve studené vodě. Tak to děláme my a ještě se nám nestalo, že by se nějaká nafoukla nebo zkazila.

  Odpovědět

 • Mariana Mariana(neregistrovaná)

  Chcem sa opýtať, či má niekto skúsenosti s konzervovaním údených klobás, mám na mysli naloženie do konzerv.
  ďakujem

  Odpovědět

 • Krupe Krupe

  Dobrý den, jen dodám, že teplota by měla být alespoň 90' C. Víčka, na těch nešetřit, opravdu jen červené masové a použít na zavaření masa jen jednou. Já je ještě pro jistotu pár minut vyvařím. Případné nechycení sklenice naštve více jak ušetření pár korun za víčka. ;-)

  Odpovědět

 • Vladimír Vladimír(neregistrovaný)

  Dobrý den,na kolik stupňů a lze to zavařit i v troubě?
  Děkuji,Vladimír:-))

  Odpovědět

 • Danculka Danculka(autorka receptu)

  Preto,že je to mäsko a mäsko sa má sterilizovať dvakrát...:)

  Odpovědět

 • japan japan(neregistrovaný)

  Dobrý den, proč se musí prosím klobásy zavařovat 2x?

  Odpovědět

 • Danculka Danculka(autorka receptu)

  Díky vám za bodíky...

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Danculko, taky bych si nechala líbit, je to moc fajn je mít takto zavařené a když přijde nějaký masožrout(jako já:-))) hned se může pohostit;-) Dávám ti 5.bodík:yes:

  Odpovědět

 • Vaclav Fronek Vaclav Fronek

  Aničko jsi s víčky poctivá. I já vždy dbal aby pryž na víčku byla červená na maso. Ale zjistl jsem, že i bílá se dá použít když to nechci skladovat rok a více, COŽ STENĚ NEVYJDE a sníme to dřív.

  Odpovědět

 • MajkaM MajkaM

  Také jsme dřív klobásy dělali a následně zavařovali. Byly moc dobré.:yes:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Dělám to stejně. Bohužel, klobásy už se snědly, tak mám takhle ve sklenicích ve sklepě ještě uzené maso;-)

  Odpovědět

 • Danculka Danculka(autorka receptu)

  Cathleen,na víčkach je gumka červená preto som ich použila..:-))

  Odpovědět

 • cathleen cathleen(moderátorka)

  Aničko, zavařené klobásky mé maminky - moje srdeční záležitost:-pmňam! Jen si myslím, že není vhodné maso zavářet pod šroubovací víčka, na to jsou potřeba ta obyčejná, s červenou gumičkou.
  Jinak ale bodík za tuto nádheru:-8:yes::yes:

  Odpovědět

 • Vaclav Fronek Vaclav Fronek

  Zatím dělám mimo zeleniny, ovoce jen maso. Klobásy jsem ještě nezkusil, ale jistě udělám, protože mám i já nepříjemné zkušenosti s jejich vyschnutím v chladničce (i když se nezkazí) a mají po seschnutí nevábnou chuť. Ztrácí rychle kvalitu. Tu a tam dostanu od známých po zabíječkách (Jihočech, kde se to moc drží) balík masa, klobás, jitrnic atd. a já než aby to ztratilo ten správný šmak, tak to raději rozdám dál. Ale nyní to zkusím podle tebe. Ty máš ode mne +1bodík.

  Odpovědět

Tématické fráze: zavařování klobás zavařovani klobasek do sklenic zavařování klobás do sklenic jak zavařit klobásy zavařování klobás do sklenic v troubě zavařování uzených klobás zavařování domacích klobas jak zavařit domácí klobásy zavařování uzených klobás do sklenic zavařené klobásky zavařování klobás v troubě zavařování domácích klobásek zavarovani klobasek zavařované klobasy domaci klobasy zavařovani jak zavařit klobasky jak zavarit uzene klobasy zavaření klobásek jak zavařovat klobásy jak zavařovat klobásky