Krkovička s vůní i chutí léta

Vepřové maso Doba přípravy: 50 minut 23 názorů

Vepřové maso Doba přípravy: 50 minut 23 názorů

Suroviny 3 porce

vepřová krkovice podle strávníků
1 veliká cibule
4 stroužky česneku
1 bílá paprika
2 rajčata
1 celá střední cuketa
kus pórku
1 vrchovatá lžíce rajčatového protlaku
sůl
kousek Valašského špeku
1-2 lžíce tmavého Sosenfixu
1/2 masoxu na vývar (nemusí být, stačí voda)

Postup přípravy receptu

  1. Maso nakrájíme na kostky, cibuli na měsíčky, česnek na plátky, papriky, rajčata, cuketu na proužky, nebo na čtverečky a pórek na kolečka.

  2. Valašský špek nakrájíme na menší kostičky, které dáme do hrnce a částečně necháme vypustit omastek, na kterém opečeme nejprve cibuli a posléze i maso-dusíme a po chvíli přidáme protlak, sůl a pak vývar.

  3. Když je maso skoro měkké přidáme veškerou zeleninu, kterou s masem dusíme tak, aby zelenina křupala (dala jsem ji úplně ke konci)a nebyla "rozblemcaná", můžeme přidat vývar a nakonec zahustíme Sosenfixem (tmavým), promícháme, převaříme a jdeme stolovat.

Poznámka od kuchařky

Použila jsem zeleninu, kterou teď sklízí zahrádkáři, proto ten název. Jídlo absolutně vhodné do těchto horkých dní!

Komentáře k receptu Krkovička s vůní i chutí léta

Předchozí 1 2

Tématické fráze: krkovicka na paprice krkovička na protlaku krkovička na paprikách krkovice recept zapečená krkovička s paprikou a rajčaty recepty z krkovice krkovice na rajcatech a paprice recept sosenfix krkovička za 50 minut valašská krkovička krkovička s paprikou a s rajčaty recept z krkovice krkovička na rajčatech a paprikách krkovicka na speku krkovička na libečku krkovička pro děti krkovička na paprice krkovicka recept pre deti krkovička recepty krkovice recept pro děti