Barevný dort špagetový

Dorty Doba přípravy: 2 hodiny možná víc 12 názorů

Dorty Doba přípravy: 2 hodiny možná víc 12 názorů

Suroviny 12 porcí

(Korpus dole v příloze od isindy, je vynikající)
šlehačka
ztužovač
malé broskve
750 ml (3 x 250) mléka
6 lžíc (3x 2 lžíce) cukru
1 puding vanilkový
pudink malinový
pudink čokoládový
300 g másla

Postup přípravy receptu

  1. Upečeme si korpus. Necháme vychladnout a jednou rozřízneme. Pomažeme ušlehanou šlehačkou se ztužovačem a na ni poskládáme nakrájené broskve. Opět můžeme pomazat šlehačkou, když zbyde.

  2. Přiložíme vrchní piškot.

  3. Uvaříme si asi tak o dvě hodiny dřív pudinky. Do 250 ml mléka dáme 2 lžíce cukru a přivedeme k varu. Část mléka jsme měli stranou a dali jsme do něj zamíchat vanilkový puding. Ten pak vlijeme do vroucího mléka a mícháme do zhoustnutí.

  4. Pak stěrkou hotový puding slijeme do jiné studené nádoby a pomalu ze strany lijeme studenou vodu. Zabráníme tak škraloupu. Dáme stranou vychladit do pokojové teploty. Trvá to tak asi 2 hodinky. Tak budeme pokračovat i s ostatníma dvěma. Necháme si i v pokojové teplotě 300 g másla.

  5. Vodu z nádoby nebo z hrnce u každého pudingu vylijeme, vůbec se toho nebojte, nic se nestane.

  6. Do každého pudinku příjde 100 g másla. Nejprve si máslo vyšleháme - můžem přidat i mouč. cukr, pokud to bude málo sladké a postupně přidáváme vychladlý puding. Vše našleháme na hladký krém. Nedáváme ho do lednice, ale někam bokem. Pak by to šlo špatně zdobit.

  7. Krémy si dáme do zbobících sáčků a zdobíme podle fantazie. Vršek jsem použila cukrářskou špičku s dírkama. Je na fotce. A zdobila jak mě napadlo.

Poznámka od kuchařky

http://www.www.toprecepty.cz/recept/18933-kakaovy-...

Je lepší, když se korpus upeče den dopředu, lépe se pak vše zdobí.

Pudinky jsem dělala ráno a vše si připravila a večer zdobila.

Je to dárek k narozkám, pro jednu milou paní.

Komentáře k receptu Barevný dort špagetový

Tématické fráze: barevny dort barevný dortový korpus špagetový dort barevný korpus legrační dorty barevné dorty barevný krém na dort barevný korpus na dort piškotový dortový korpus barevný barevné korpusy špagetový dort sladký sladky spagetovy dort barevný korpus dortu recepty barevné dorty barevne korpusy na dort špagetový koláč recept na špagetový dort barevný dort recept barevný dětský dort barevné dětské dorty