Bílá klobása v bramborovo-sýrovém těstíčku

Drůbeží maso Doba přípravy: cca 30 min 17 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: cca 30 min 17 názorů

Suroviny 2 porce

400 g Bílá klobása z krůtího masa
1 větší brambor
100 g 30% tvrdého sýra
1 vejce
trochu mléka
3 stroužky česneku
sůl
pepř
bylinky podle chuti
hladká mouka na zahuštění těstíčka a na obalení klobásy
olej na smažení.

Postup přípravy receptu

  1. Nejdříve si uděláme těstíčko. Brambor si nahrubo nastrouháme, sýr rovněž nastrouháme nahrubo, přidáme vejce, sůl, pepř, bylinky, trochu mléka, česnek a zahustíme hladkou moukou, aby hustota byla přibližně jako na bramborové placky.

  2. Bílou klobásu si stočíme do kolečka a spíchneme špejlí, aby držela pohromadě. Vytvoříme si 2 kolečka. Takto upravenou klobásu obalíme v hladké mouce, následně v těstíčku a dáme smažit na rozpálený olej. Plamen ale hned stáhneme asi na polovinu a pomalinku z obou stran opékáme, aby se nám klobása dobře propekla a těstíčko bylo růžové. Podáváme buď jen se zeleninou, nebo s vařeným bramborem, ale jídlo je hodně syté.

Poznámka od kuchařky

Dnešní hokus pokus! :-)) Bylo to moc dobré.

Komentáře k receptu Bílá klobása v bramborovo-sýrovém těstíčku

Předchozí 1 2

Tématické fráze: bílá klobása bílá klobása recept bílá klobása recepty recept bílá klobása vinná klobása v těstíčku klobása v těstíčku recepty z bílé klobásy bílé klobásy bílá klobása v těstíčku vinná klobása recept vinná klobása z krůtího masa recept na bílou klobásu jak smažit klobásy bílé těstíčko klobása bílá recept na jídlo z bílé klobásy jak smažit vinnou klobásu recept na bile klobásy bílá klobasa těsto recepty bramborovosyrove testicko