Kořeněný nealko punč

Suroviny

3 sáčky šípkového čaje (měla jsem šípek s brusinkou)
700 ml vody
300 ml brusinkového džusu
300 ml pomerančového džusu
šťáva z 1/2 citronu
celá skořice
4 hřebíčky
1 kávová lžička koření Data masala (kardamon, koriandr, zázvor, bílý pepř, skořice, hřebíček)
cukr dle chuti

Postup přípravy receptu

  1. Sáčky s čajem zalijeme vroucí vodou. Přilijeme oba druhy džusu a šťávu z půlky citronu, přidáme celou skořici, hřebíček a kořenicí směs Data masala (nejlépe do vajíčka na koření nebo prázdného nálevového sáčku na čaj).

  2. Přiklopíme pokličkou, přivedeme k varu a vaříme na mírném plameni asi pět minut. Dosladíme dle chuti.

  3. Podáváme horké ve skleničkách ozdobených cukrem a plátky ovoce.

Poznámka od kuchařky

Recept vznikl náhodou, když jsem na narozeninovou oslavu chtěla připravit nějaký horký nealkoholický nápoj. Svařila jsem všechny suroviny kromě koření Data masala. Takto připravený punč byl sice dobrý, ale zdálo se mi, že mu něco chybí. Když jsem procházela zásoby koření, čím bych ho vylepšila, padla mi do ruky směs Data masala, která se používá na přípravu kořeněného indického čaje. Zkusila jsem špetku přidat a výborné pití bylo na světě. Jak večer postupoval, přidávali jsme postupně víc a víc Data masala koření a víc a víc nám to chutnalo. Koření je velmi výrazné, proto doporučuji stejný postup - dát zpočátku málo a postupně přidávat podle chuti.

Kdo nemá koření Data masala, může si ho určitě připravit doma smícháním a utlučením uvedených surovin.

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/.

Alternativy k tomuto receptu

Komentáře k receptu Kořeněný nealko punč

Tématické fráze: vánoční nealko punč nealkoholický punč horký punč domaci nealko punc nealkopunc vánoční punč nealko nealkoholický punč recept nealko vánoční punč domácí punč nealko indický punč nealko svařák recept nelko punč prázdné čajové sáčky recept punc recept na vánoční nealko punč nealkoholický svařák recept vaříme punč punč recept nealkoholický nealko nápoje recept vanocni domácí nealko punc