Salát z červené řepy za syrova

Saláty Doba přípravy: 15-20 minut 15 názorů

Saláty Doba přípravy: 15-20 minut 15 názorů

Suroviny

3 bulvy červené řepy (středně velké)
3 jablka (větší)
3 mrkve
1/2 celeru
2 lžíce olivového oleje
3 lžíce slunečnicového semínka
šťáva z jednoho citronu
1 kelímek zakysané smetany (200g)
trochu soli
trochu mletého pepře

Postup přípravy receptu

  1. Všechnu zeleninu a ovoce očistíme, oloupeme, jablka nastrouháme na hrubém slzičkovém struhadle, ostatní zeleninu na jemném slzičkovém struhadle (pro zachování vitamínů je lépe použít nerez).

  2. Přidáme všechny další uvedené suroviny,vše v míse dobře promícháme a necháme v lednici v uzavřené nádobě uležet nejlépe do druhého dne.

Poznámka od kuchařky

Slunečnicové semínko používám velice často do různých jídel a pečiva, zkusila jsem i tady do salátu. Přes noc semínko hezky nabobtnalo a salátu dodalo zajímavou chuť. Zakysanky se můžou dát i 2kelímky, ale my jsme chtěli trošku hutnější konzistenci. Měl to být původně salát k uzenému vepřovému jazyku, který jsem ovšem ráno marně hledala v lednici. Tak alespoň já jsem dnes jedla zdravě:-)

Komentáře k receptu Salát z červené řepy za syrova

Tématické fráze: salat z cervene repy syrove červená řepa recepty červená řepa za syrova červená řepa salát za syrova salát z červené řepy salát z červené řepy za syrova červená řepa recepty za syrova salaty z červené řepy syrová červená řepa recepty salát ze syrové červené řepy babicovy recepty salát z červené řepy salát z červené řepy recept příprava červené řepy červená řepa syrová recept na salát ze syrové červené řepy syrová červená řepa sálát ze syrové řepy červená řepa syrová recepty recepty ze syrové červené řepy jak připravit červenou řepu