Salát z červené řepy a syrového zelí

Suroviny

1 malá hlávka zelí
5 červených řep
2 Majolky® poličanky v sáčku (200 gramů celkem - lze užít samozřejmě i jiná oblíbená majonéza)
1 malý jogurt
1 citron
sůl
celý pepř

Postup přípravy receptu

 1. Ze zelí odstraníme vrchní ošklivé listy (nevyhazujeme viz poznámky níže), zbytek řádně opláchneme, rozčtvrtíme a nastrouháme (v celku by nám to moc nešlo). Řepu oloupeme a taktéž nastrouháme. Oboje děláme raději na jemném struhadle, i když u zelí pečliví krouhači mohou klidně a radostně krouhat.

 2. Obě suroviny dáme do mísy, přidáme majolky, jogurt, řádně prosolíme a opepříme čerstvě nadrceným pepřem a velmi pečlivě promícháme. Na konec jen podle chuti okyselíme a případně ještě osolíme a opepříme.

 3. Před podáváním dáme na chvíli odstát, aby se nám dobře spojily všechny chuti.

Poznámka od kuchařky

Salát rozhodně nepatří k největším ozdobám talířů, prostě taková načervenalá směs. Ale je to přímo koncentrát zdraví, viz. červená řepa http://www.prostezdravi.cz/cervena-repa-jeji-pozit... a zelí http://www.ireceptar.cz/zdravi/stare-dobre-zeli-ze.... Jogurt je jasný a majonéza, kterou se občas straší je ve skutečnosti hlavně ... rostlinný olej čili tolik potřebné omega 3 kyseliny.

A co ty listy zmíněné na začátku? No většinou lidi ty ošklivé vyhazují, ale je možné je použít docela úspěšně na různé zábaly a obklady na bolavé klouby, křečové žíly, špatně se hojící rány a nebo dokonce na hemeroidy.

Komentáře k receptu Salát z červené řepy a syrového zelí

 • Drapitka Drapitka

  Výborný, první salát z červené řepy, který mi chutnal.

  Odpovědět

 • sunny.sofi sunny.sofi

  Krásná inspirace pro nás - milovníky řepy:yes::-p:yes:
  +9

  Odpovědět

 • radovana radovana(neregistrovaná)

  Děkuji za info, ale mě jde o rafinované oleje, to je i olivový, pokud to není nejlépe Stone Crushed.. Takže olej používám minimálně, např. sezamový :-) Hezký den přeji.

  Odpovědět

 • medmic medmic(autor receptu)

  radovana: můžete si udělat vlastní z olivového či třebas kokosového oleje. Proti gustu a strachu z toho či onoho, žádný dišputát :-)
  žloutek, olej přikapávat a zuřivě mixovat. Hotovo - samozřejmě fajn je dochucení.

  Odpovědět

 • radovana radovana(neregistrovaná)

  Dobrý den, moc pěkný recept, jen mi vadí ta majonéza. Dělám raději s bílým kvalitním jogurtem. Rafinované rostlinné oleje nejsou výhra pro zdraví :-(;-( Jen se o to bohužel málokdo zajímá.. :-(

  Odpovědět

 • pipre pipre

  Červenou řepu jsem si hodně oblíbila a tak vítám každý nápad pro její úpravu, hlavně salátů. Recept i dodatek v poznámce se mi líbí:yes::yes:+

  Odpovědět

 • Vaclav Fronek Vaclav Fronek

  MYSLÍM,že jsi se trefil.+bodík 7

  Odpovědět

 • AniCiz AniCiz

  :yes:líbí se mi i ten komentář s odkazy..:-K:-K:-K

  Odpovědět

Tématické fráze: salát z červeného zelí a řepy salat z řepy a zelí červené zelí salát syrove zeli salát z červené řepy a červeného zelí zeli z červene řepy salát z červeného zelí a červené řepy syrový salát z červené řepy salát ze syrového červeného zelí salat ze zelí a řepy sterilizovaný salát z červené řepy červená řepa se zelím krouhač na řepu salát řepa zelí zeli a cervena repa salát z listů červené řepy salát zelí řepa salát z červeného zelí a řepou červená řepa a zelí salat z červené řepy