Čokoládovo-dýňový cheesecake

Suroviny koláčová forma

180 g kakaových sušenek
cca 50 g másla
230 g smetanového sýra
200 g cukru krupice (ideálně třtinový)
250-300 g dýňového pyré
3 velká vejce
3 lžíce polohr. mouky
1/2 lžičky skořice
1/4 lžičky mletého zázvoru
1/2 lžičky soli
120 g 50% čokolády

Postup přípravy receptu

  1. Korpus: Sušenky rozdrtit, smíchat s povoleným máslem do drobenky, tu udusat na dno koláčové formy a na 180°C předpéct 10 min.

  2. Náplň: Sýr ušlehat dohladka, postupně přidat cukr, pyré, vejce, koření a sůl. Chvilku nechat odpočinout. Čokoládu rozpustit ve vodní lázni a pak smíchat s 250ml sýrové směsi. Zbylou směs nalít na korpus, na ni pak spirálovitě čokoládovou směs (litím vytvořit mramorování).

  3. Péct na 180°C 45-50min, nechat pořádně vychladnout, ideálně uležet do druhého dne.

  4. Jak na PYRÉ: na požadované množství v receptu - cca 500g dýně (i se slupkou) rozkrájet na menší kusy, lehce zakapat dobrým slunečnicovým olejem a v troubě na 180°C péct do měkka, trvá to asi 50 min. Pak vyškrábat dužinu a rozmixovat tyčákem. Do jiného receptu jsem dělala pyré z rozmixované uvařené dýně a myslím, že to bylo skoro stejné (možná víc vodnaté), rozhodně je to ale rychlejší.

Poznámka od kuchařky

Recept je z čsp. Albert v kuchyni (listopad 2011).

Dezert je netradičně nasládlý po dýni, navíc je díky ní krásně oranžový a zároveň má šmrnc hořké čokolády a koření - prostě taková podzimní/zimní Milka =D

Komentáře k receptu Čokoládovo-dýňový cheesecake

Tématické fráze: dýňový cheescake dýnový chessecake čokoládový cheesecake recept dýnový cheesace dýňové sušenky dýňový čokoládový dort dýňový chesecake čokoládový cheesecake dýnový chesse cheececake cheesace čokoládovo-dynový-cheesecake chesecake s dýní dynovy dort s čokoládou čokoládovo dýňový dort dýnový koláč s mascarpone dýnový cheeskake dynovy dezert dýně cheescake dynový cheeseecake