Taťka Šmoula

marunda Kuchařka: marunda

hodně Dorty 14 názorů

Suroviny

Korpus:
4 vejce
240 g moučkového cukru
1 vanilkový cukr
150 ml oleje
100 ml vroucí vody
250 g hladké mouky
1 prášek do pečiva
2 lžíce kakaa
šlehačka
ztužovač
ovoce
Krém:
500 ml mléka
4 lžíce cukru
2 pudinky
2 kostky másla
moučkový cukr
potravinářské barvy
potahová hmota
cukrářské zdobení
Recept si zatím oblíbilo 14 kuchařů

Postup přípravy receptu

 1. Korpus: bílky ušleháme s polovinou cukru do tuha. Ale nejprve chvíli šleháme jen bílky a pak až se udělá pěna, teprve přidáme pomalu cukr. V jiné míse šleháme žloutky s druhou polovinou cukru a vanilkovým cukrem, dokud hmota viditelně nezesvětlá a nenabude.

 2. Do žloutkové hmoty postupně za stálého šlehání pomalu přiléváme olej a pak horkou vodu. Pak vmícháme mouku s práškem do pečiva a sníh z bílků. Třetinu těsta přendáme do mísy a obarvíme kakaem.

 3. Doprostřed dortové formy měla jsem čtverec, dáme lžíci kakaového těsta a na ni 2 lžíce světlého těsta. Na světlé těsto opět lžíci tmavého a zase 2 lžíce světlého těsta. Těsto dáváme stále na jedno místo (samo se rozprostře).

 4. Pečeme v předehřáté troubě na 180°C a pečeme asi 45 minut. Korpus necháme vychladnout a druhý den se pustíme do zdobení.

 5. Šlehačku ušleháme se ztužovačem. Tak 2-3 hodiny před zdobením si uvaříme pudink. Mléko, cukr, 2 pudinky na hustou kaši. Vše přelijeme do jiné nádoby, uhladíme a pomalu ze strany lijeme studenou vodu. A necháme vychladnout.

 6. Voda nám zabrání škraloupu. Do stejné místnosti dáme másla a čekáme na vychladnutí krému a povolení másel. Když je vše vychladlé a rozehřáté, připravíme si krém ke zdobení.

 7. Vodu z nádoby vylijeme, pudink dáme do větší a vyšší nádoby a šleháme elektrickým šlehačem na kaši. Pak pomalu přidáváme máslo. Stále vše šleháme. Pokud je krém málo sladký, můžeme přidat moučkový cukr, já dávám tak lžičku a stačí to.

 8. Čtverec jsem si rozdělila na půl, aby mi vznikl obdélník. Vzniknou nám dva obdélníky. Každý plát rozkrojíme, pomažeme ušlehanou šlehačkou se ztužovačem a poklademe ovocem.

 9. Přiložíme korpus, pomažeme zbytkem šlehačka a přiložíme další. Na něj můžeme použít hotový krém. Přiložíme poslední plát a pomažeme vršek krémem. Dáme do lednice vychladit.

 10. Obrázek Taťky jsem si nakreslila na papír, vystřihla a na vychladlý krém jsem ho obkreslila. A vnitřek dokreslila. Vše jsem obtahovala párátkem. Obrys jsem obtáhla černým krémem a zdobící špičkou. No a vše jsem podle barev vybarvovala, až vznikl hotový Šmoula.

 11. Z potahové hmoty jsem vytvořila detaily. Oči, kytičky, jméno. Použila jsem i cukrářské zdobení.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdíleli již 3 kuchaři a kuchařky

Ohodnoťte recept: Taťka Šmoula

Tématické fráze: obrázky šmoůlů taťka taťka šmoula dort barevné obrázky šmoulů obrázek šmouly dort tatka šmoula šmoulové obrázky obrázky pro tatku šmoula obrázek jak nakreslit šmoulu obrázek šmoula šmoulové obrazky šmoula šmoulové jména a obrázky šmoula obrázky obrazek šmoulů postup na šmoulu dort šmoula tatka obrázky šmoulové obrásky šmoulů