Řízky Aztécký poklad

Anna Kocikova Kuchařka: Anna Kocikova

Pro začátečníky 20 názorů

Suroviny

vepřová krkovice bez kosti
koření Aztécký poklad
tuk na smažení
Recept si zatím oblíbilo 15 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Maso opláchneme, osušíme a nakrájíme na plátky. Na okrajích nařízneme, posypeme kořením po obou stranách a paličkou do masa důkladně vklepeme.

  2. Na pánvici rozpálíme tuk a maso zprudka 7 minut z každé strany opečeme. Přílohu si zvolíme dle své chuti.

Poznámka

Abych si trochu odpočinula od "plotny", bylo mi nabídnuto manželem, že dnes bude vařit sám. Vrátil se z masny s plnou taškou krásného, čerstvého a voňavého masa a já jsem čekala, co se po bušení do prkýnka a libé vůně z kuchyně vyklube na talíři. Protože manžela už nějaký ten pátek znám a vím, jak se mu nechce u sporáku vegetovat, přidávám na ukázku tuto velice rychlou, chutnou a časově nenáročnou dobrotu, která jde udělat z libovolného druhu masa. Nejlépe se ale hodí vepřové nebo drůbeží. Koření lze použít grilovací na kuře nebo koření na ryby, ale tahle rychlovka je dobrá i s pouze opepřeným a mírně osoleným masem. Na smažení bylo použito sádlo napůl s olejem. Krkovičky bylo kilo, které jsme snědli ve dvou a večer bylo pokračování, ale už z plecka a to raději nepíšu, kolik toho sežerynkal syn, kterému "azték" také moc chutná:-)

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdíleli již 4 kuchaři a kuchařky

Ohodnoťte recept: Řízky Aztécký poklad

Předchozí 1 2

Tématické fráze: aztécké koření tatinkovi recepty dobrá pánvice na řízky fofr utopenci dobre rychle jidelko kuřecí řízky na aztéckém koření rizek pro půl chlapa řízky chlap řízek azték panvice na rizky koreni na řízky fofr řízky recept azték řízek ondráš kocíková a manžel na jaké jídla se používá aztécký poklad rizky pro chlapi vepřová krkovice na grilovací pánvici aztécký poklad a vepřové maso mňaminka.cz liny chlap