Dušené kuřecí špalíky s těstovinami

Suroviny

kuřecí špalíky
olivový olej
želeninový vývar
sůl
pepř
semolinové těstoviny
mrkev
bílá ředkev
bílé hlávkové zelí
medvědí česnek
zelená jarní cibulka

Postup přípravy receptu

  1. Kuřecí špalíky osolíme a podusíme v zeleninovém vývaru do měkka.

  2. Semolinové těstoviny uvaříme podle návodu.

  3. Na lžičce olivového oleje osmahneme nakrájenou zeleninu v poměru 1:1 (já jsem dávala od každého druhu hrst), mimo zelené cibulky, kterou použijeme nakonec na ozdobu. Zeleninu podlijeme zeleninovým vývarem, osolíme, opepříme, a dusíme až je poloměkká.

  4. Podušenou zeleninu smícháme s uvařenými těstovinami a podáváme s dušeným kuřetem. Dozdobíme zelenou jarní cibulkou.

Poznámka od kuchařky

ASI BUDOU DOTAZY NA SEMOLINOVÉ TĚSTOVINY - proto viz. Wikipedie - Semolina neboli semolinová mouka je pšeničná krupice umletá z tvrdé neboli tvrdozrnné pšenice (Triticum durum). Používá se zejména na výrobu kvalitních těstovin nebo pro přípravu semolinových (pšeničných) kuskusů, bulgurů a chalv. Vyšší kvalitu (těstoviny se nerozvářejí, mají vyšší nutriční hodnotu a nižší glykemický index) zajišťuje větší množství lepku; semolinové produkty jsou tedy (stejně jako produkty ze špaldy) nevhodné pro bezlepkovou dietu.

Komentáře k receptu Dušené kuřecí špalíky s těstovinami

Tématické fráze: kuřecí špalíčky s těstovinami dušené kuřecí maso s těstovinami dušené maso s těstovinami semolinové těstoviny wikipedie kuřecí špalíčky dušené dusene kureci spalicky dušené kuře s těstovinou dušené těstoviny hlávkového zelí s těstovinami kuřecí špalíčky na zelí dušena zelenina s těstovinami dušené kuřecí s těstovinou kuřecí špalíčky s těstovinou semolinové těstoviny recepty dušené zelí s těstovinami recept kureci spalicky s testovinami dušené hlávkové zelí s těstovinami kuřecí spaliky dušená špalda kuřecí durum