Dort pejsek do školky

Dorty Doba přípravy: 1hodina pečení, zdobení tak 2-3 hodiny 17 názorů

Dorty Doba přípravy: 1hodina pečení, zdobení tak 2-3 hodiny 17 názorů

Suroviny hodně

Korpus:
4 vejce
240 g moučkového cukru
1 vanilkový cukr
150 ml oleje
100 ml vroucí vody
250 g hladké mouky
1 prášek do pečiva
2 lžíce kakaa
Uvnitř:
šlehačka
ztužovač
broskve
banán
mandarinky
jahody
Krém:
500 ml mléka
4 lžíce cukru
2 pudinky
500 g másla
Naozdobení:
gelové potravinářské barvy
potahová hmota
cukrářské zdobení

Postup přípravy receptu

 1. Korpus:
  bílky ušleháme s polovinou cukru do tuha. Nejprve chvíli šleháme jen bílky a pak, až se udělá pěna, teprve přidáme pomalu cukr.

 2. V jiné míse šleháme žloutky s druhou polovinou cukru a vanilkovým cukrem, dokud hmota viditelně nezesvětlá a nenabude.

 3. Do žloutkové hmoty postupně za stálého šlehání pomalu přiléváme olej a pak horkou vodu. Pak vmícháme mouku s práškem do pečiva a sníh z bílků.

 4. Třetinu těsta přendáme do mísy a obarvíme kakaem.

 5. Doprostřed dortové formy o průměru 24cm dáme lžíci kakaového těsta a na ni 2 lžíce světlého těsta. Na světlé těsto opět 1 lžíci tmavého a zase 2 lžíce světlého těsta. Těsto dáváme stále na jedno místo - samo se rozprostře.

 6. Pečeme v předehřáté troubě na 180°C a pečeme asi 45 minut. Necháme vychladnout.Uvnitř:
  ušleháme si šlehačku se ztužovačem, naneseme na prokrojený korpus a pokladem ovocem. Můžem korpus proříznout dvakrát a do druhého patra dát krém, který si připravíme.

 7. Tak 2-3 hodiny před zdobením si uvaříme puding. Mléko, cukr, 2 pudinky na hustou kaši. Vše přelijeme do jiné nádoby, uhladíme a pomalu ze strany lijeme studenou vodu. A necháme vychladnout. Voda nám zabrání škraloupu. Do stejné místnosti dáme obě másla a čekáme na stejnou teplotu.

 8. Když je vše vychladlé a rozehřáté, připravíme si krém ke zdobení. Vodu z nádoby vylijeme, puding dáme do větší a vyšší nádoby a šleháme elektrickým šlehačem na kaši. Pak pomalu přidáváme máslo. Stále vše šleháme. Pokud je krém málo sladký, můžeme přidat moučkový cukr, já dávám tak lžičku a stačí to.

 9. Krém jsem dala do druhého patra korpusu. Přiložila vrchní korpus a pomazala strany a vršek. Dala jsem do lednice ztuhnout.

 10. Nakreslila jsem si obrázek na papír a vystřihla. Přenesla na ztuhlý krém na korpusu. Obtáhla párátkem a dokreslila vnitřek. Krémem obarveným na černo jsem obtáhla obrysy a začala jsem vybarvovat.

Poznámka od kuchařky

Náš miláček, bude mít v sobotu 5 let. A protože chodí do oddělení štěňátek, tak bylo jasné, co se bude péct.

Komentáře k receptu Dort pejsek do školky

Předchozí 1 2

Tématické fráze: dort pejsek obrázky dortů pro děti dort pro děti do školky forma na dort pejsek dort do školky dorty pro děti obrázky dorty pro děti pejsek dort pejsek foto dort pejsek postup dortová forma pejsek dortove formy pro deti dorty pejsci foto dorty pejsková foto dorty pejsková obrázky dorty pro děti dort pejsek z formy dort pro děti pejsek obrázek pejska pečeme do školky dorty pro děti-pejsek