LAHODNÉ DUŠENÉ HLÁVKOVÉ ZELÍ

Suroviny

Hlávka červeného zelí
1 cibule
cukr
sůl
máslo
ocet
brambora

Postup přípravy receptu

 1. Cibuli osmahneme na másle a přidáme nadrobno nakrájené zelí, zalijeme vodou nebo vývarem, tak aby bylo zelí zakryté a dusíme. Přidáme 5-6 polévkových lžic cukru, dosolíme tak, aby nebylo jen sladké asi 3 lžičky. Průběžně je třeba promíchat a dolévat vodu dle potřeby.

 2. Když je zelí měkké a vody třetina i méně, nastrouháme brambor nadrobno a vmícháme do zelí postupně, až se zahustí a vznikne hladká hmota, která pomalu teče. Nakonec dochutíme octem, aby zelí mělo nakyslou chuť. Toto zelí nemá chybu a oproti zahuštěním moukou je lahodnější.

Komentáře k receptu LAHODNÉ DUŠENÉ HLÁVKOVÉ ZELÍ

 • planeta planeta

  s bramborou jsem ještě nedělala. ráda vyzkouším, děkuji za inspiraci:yes::yes:

  Odpovědět

 • Dana61 Dana61(neregistrovaný)

  také zahušťuji bramborami:yes::-D při dušení také nedávám takové velké množství vody;-)

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Bibi, červené zelí je skvělé. Nedělávala jsem ho kdysi, teď nám nějak zachutnalo:-p:yes:

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Hanyss, zelí dělám téměř stejně a s tou bramborou mě to naučili příbuzný z Moravy-moc mi u nich chutnalo;-) Přidávám ti fotky a dávám ti 2.bod:yes:

  Odpovědět

 • jarka skrobakova jarka skrobakova

  v surovinách Ti chybí brambor, dělám podobně zelíčko chtná skvěle:yes::yes::-p:-)

  Odpovědět

Tématické fráze: sladké hlávkové zelí sladké hlávkové zelí recept dušené sladké zelí sladké zelí recept recept na sladke zeli sladké dušené zelí sladké červené zelí recept na sladké červené zelí recepty na sladké zelí sladké zelí recepty dušené hlávkové zelí sladke zeli hlavkove zeli recept dušené sladké zelí recept hlávkové zelí recepty hlavkove zeli dušene recepty sladké zelí dušene sladké červene zelí sladké červené zelí recept cervene zeli