Bramborová kaše s cibulí

Suroviny

brambory
máslo
mléko
kmín - dle chuti, klidně být nemusí
cibule

Postup přípravy receptu

 1. Uvaříme brambory s kmínem a nakrájenou cibulí, poté slijeme pouze vodu.

 2. K uvařeným bramborám, cibuli a kmínu přidáme teplé mléko, máslo.

 3. Vyšleháme do hladka.

 4. Přejeme dobrou chuť.

Poznámka od kuchařky

U nás je tato kaše moc oblíbená..:-)

Komentáře k receptu Bramborová kaše s cibulí

 • BronislavaP BronislavaP

  Docela dobrá kaše, ale více mi chutná klasická s osmaženou cibulkou...

  Odpovědět

 • tejaja tejaja(moderátorka)

  Dobrá kaša, aj keď ja dávam prednosť nepopučeným zemiakom ;-), kašu robím málokedy. Tentokrát som urobila výnimku a neľutujem :yes::-D;-)

  Odpovědět

 • Jitka J. Jitka J.

  Já tuhle kaši (bez kmínu) dělám už 29 let (co jsem se vdala) podle své babičky (tatínkovy maminky). Moje maminka sice vždy tvrdila, že ji babička (její tchýně) vymyslela proto, že byla líná smažit cibulku navrch, ale ta kaše je super!

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Hmm, malinko jinak, než klasické brambory s cibulkou. Vařená cibule v bramborách tomu určitě dá super grády.:-p Místo kmínu dávám koření na brambory a je to super. Hladká kašička, to bude dobrota.

  Odpovědět

 • bramburecek bramburecek(autor receptu)

  já (neregistrovaný/á) : Tak kmín samozdřejmě, podle chuti, někdo ho nerad, ale mi ho milujeme a dávám ho jak do kaše, tak do brambor...

  Bibinka : Děkuji, také ji zkouším s přidáním čehokoli, dnes jsem zrovna dělala tuhle, tak jsem ji sem napsala, když tu ještě není...:-) Snad bude chutnat, my osobně ji máme moc rádi.

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  bramburecek: a proč ne, v žádném případě to není žádná patlanice, ale kaše s přidáním něčeho a podtrhnout chuť-já také do kaše přidávám ledacos-majoránku, nebo uvařené kroupy-ta nám chutná nejvíc, nebo libeček, pažitku atd. a kmín dávám pokaždé, když vařím brambory. Dávám ti 3.bod:yes:

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  já:jsi na omylu, šťouchané brambory se dělají naprosto jinak - zásadně se nešlehají

  Odpovědět

 • já (neregistrovaný)

  bramborová kaše je super, ale toto je něco mezi kaší /mléko, máslo/ a a šťouchanými brambory /cibule, kmín/, u nás takové patlanice nejíme, buď jedno nebo druhé. kaše s kmínem - to fakt ne.

  Odpovědět

 • bramburecek bramburecek(autor receptu)

  Nenapsala bych to lépe..:-) Děkuji spagetka...:-)

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  magdalenka: magdi, nejsem autorka, ale na kilo brambor dávám cca 2 střední bílé nebo žluté cibule. Pak dochutíš solí, třeba ještě přidáš i drcený kmín. Sladké to určo není ;-);-);-)

  Odpovědět

 • magdalenka magdalenka

  Prosím, na kilo zemiakov asi koľko cibule? Nie je to potom sladké?
  Ď.

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Já tuhle kaši dělám běžně, mamka se vždycky zlobila, že do hrnce strkám prst a olizuju a zůstalo i to do dneška, u nás br.kaše není nikdy dost, dělám na různé způsoby a nezbude do třetího dne a dělám ji nejména do 3 l. hrnce ;-);-):-p:-p:-D:-D:yes::yes:

  Odpovědět

 • Péťa Péťa(neregistrovaná)

  :-)Že už by dnes u brambůrečka proběhl Silvestr ? Tak hodně zdraví .:-)):-)):-)):-))

  Odpovědět

Tématické fráze: bramborová kaše s cibulkou bramborova kase na cibulce recept bramborova kaše s cibulkou brambotová kaše kase s cibuli bramborová kaše kmín kmín do bramborové kaše bramborová kaše s cibulkou recept super bramborová kase bramborová kaše červenou cibulkou bramborová kaše s klobasa bramborova kase cibule bramborová kašes cibulkou kaše na cibulce cibule na kasi recept bramborova kase s ciblkou bramborová kaše na na cibulce bramborova kase s osmazenou cibulkou bramborová kaše s cbulkoui bramborová kaše scibulí