Kanapky podle paní Gáborové

Studená kuchyně Doba přípravy: 2 hod 12 názorů

Studená kuchyně Doba přípravy: 2 hod 12 názorů

Suroviny 30 porcí

bagety asi 5 kusů
500 g tvarohu
200 g másla
200 g šunky
sůl
pepř
1 lžička adžiky
1 lžička grilovacího koření
2 lžičky mleté sladké papriky
20 g vepřového aspiku v prášku
Na ozdobení
barevné kápie
olivy
šunka
sýr

Postup přípravy receptu

 1. Nejprve si připravíme aspik asi stupeň 8. To znamená na 1 litr vody 8 dkg aspiku nám bude stačit 200 ml vody a 3 dkg aspiku.

 2. Aspik zalijeme 200 ml studené vody a necháme 10 minut nabobtnat. Potom zahřejeme, pozor nesmí se vařit max. na 80°C a necháme zchladit.

 3. Potom si připravíme šunkovou pěnu. V misce vyšleháme změklé máslo, přidáme tvaroh a rozmixovanou šunku a znovu prošleháme, přidáme adžiku, sůl, pepř, grilovací koření a mletou papriku a zase prošleháme. Do vyšlehané pěny přidáme tekutý aspik a vše prošleháme. Necháme vychladit nejlépe přes noc v ledničce, aby aspik v pěně zatuhl.

 4. Připravíme si bagety které šikno nakrájíme na plátky a cukrářským sáčkem na ně nastříkáme pěnu. Potom kanapky ozdobíme šunkou, sýrem, paprikou, olivou dle Vaši fantazie :D

Poznámka od kuchařky

Po přidání aspiku se vám pěna bude zdát dost řidká, ale to nevadí prostřednictvím aspiku ztuhne v ledničce.

Komentáře k receptu Kanapky podle paní Gáborové

 • JanaJanska JanaJanska

  Kanapky svou velikostí nejsou jednohubky / jednou do huby/, ale větší tak /dvakrát do huby :-)/. To je vidět na fotce i na www.kanapky - ty trojúhelníčky.
  Mě se toto slůvko zdá roztomilé i české.

  Odpovědět

 • labužník labužník(neregistrovaný)

  Kanapka se od chlebíčku a jednohubek liší především tím, že podkladem není veka ani rohlík, ale výřez z toustového chleba. Třeba malý trojúhelník jako nabízí zde: http://www.paneria.cz/cz/e-shop/2/praha/catering

  Odpovědět

 • Jitka B Jitka B

  Výborný recept na výborné kanapky, chcete-li chuťovky či jednohubky. Pojem kanapky ovšem není světový ani cizojazyčný, znaly ho už naše praprababičky čerpající z kuchařek 19. století. Rozhodně vyzkouším a zasílám zasloužený bod :yes:.

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Souhlas s maris - mám to i v kuchařce od M.D. Rettigové, a dalších mých prastarých kuchařkách

  Odpovědět

 • maris maris

  Kanapky / canapés /je oficialní výraz pro malé chlebíčky - chuťovky, uvedený i např. v prvorepublikových kuchařkách, tedy nic nového;-):-)

  Odpovědět

 • Svetlana Svetlana

  sefrovka: :-)...nooo, nevím, ale tento výraz vymyslel nějaký "jazykotvůrce" od nás...v tom článku, co tam cituju, říkají, že "kanapky" jsou od toho, že se dají jíst bezpečně na kanapi...:-)...s tím, že to je všechno "na jedno sousto"...od klasických rohlíkových "jednohubek", až po obložené slané pečivo...:-)

  Odpovědět

 • sefrovka sefrovka

  Pro volhpe 1: já samozřejmně vím co jsou kanapky, a ta tvoje definice přesně sedí i na jednohubky. U nás v Čechách máme prostě chlebíčky, nebo jednohubky a je mi k smíchu, když musíme být za každou cenu světový:-)):-))

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  sefrovka: souhlasím s tebou s těmi výrazy, jako bychom neměli dost českých slov. Ale jinak podařené..pro mne "jednohubky";-)

  Odpovědět

 • Svetlana Svetlana

  ..fajn jednohubky a určitě chutné...k tomu názvu...mrkni sem http://www.kanapky.cz/, tam je vysvětlení názvu...je to opravdu jedno a to samé co jednohubky či chuťovky...každého je samozřejmě jeho věc, jak co pojmenuje, ale mně osobně taky "kanapky" nejdou přes pusu ;-)...ale za ty jednohubky ti dávám bodík :-)

  Odpovědět

 • volhpe1 volhpe1(autor receptu)

  pro sefrovka: Kanapky jsou malé hodně obložené plátky bagety, veky, nebo chleba. Mažeme je pomazánkami nebo máslem, zdobíme uzeninami, sýry, zeleninou, ovocem, podle fantazie a nabízíme je jako chuťovky. ;-)

  Odpovědět

 • AniCiz AniCiz

  no přímo jednohubky to nejsou..kanapky jsou trochu větší.krása na talíři:-K:-K:-K

  Odpovědět

 • sefrovka sefrovka

  jednohubky vypadají dobře:-D, ale to neustále zamněňování krásných českých slov za cizí výrazy mi leze na nervy:-((

  Odpovědět

Tématické fráze: kanapky kanapky a jednohubky a chlebicky kanapky recept recept na kanapky kanapky recepty kanapky na lzicce kanapky a jednohubky výborné kanapky kanapky inspirace slané kanapky jak udelat kanapky lžičky na kanapky co jsou kanapky kanapky.cz ovocné kanapky obložené kanapky sladke kanapky recepty na kanapky chuťovky kanapky kanapky s ovocem