Kuřecí stehýnka se zakysanou smetanou

Suroviny

kuřecí stehýnka
zakysaná smetana
kukuřice
olivový olej
sůl
Příloha:
brambory
olivový olej
rozmarýn
česnek
sůl
ocet
Dresing:
zakysaná smetana nebo bílý jogurt
bylinková sůl

Postup přípravy receptu

  1. Kuřecí stehýnka si upečeme a dáme do misky. Přidáme zakysanou smetanu a kukuřici, trošku osolíme a vše promícháme. Dáme na 1 hodinu do lednice.

  2. Brambory : oloupeme a rozpůlíme na půl. Dáme vařit. Vaříme tak dlouho, abychom do nich mohli píchnout vidličku. Přecedíme a rozložíme na olivovým olejem vymazaný pekáč. Osolíme a dáme péct na 15 minut při 180°C.

  3. Poté vytáhneme, přimáčkneme k pekáči a v misce si připravíme směs, do které dáme dvě lžíce olivového oleje, lžící octu, větvičku čerstvého tymiánu a 3 stroužky neoloupaného česneku. Potřeme tím brambory.

  4. Kuřecí stehýnka přidáme k bramborům i se zakysanou smetanou. Dáme do trouby na 20 minut při teplotě 175°C. K bramborům přidáme zakysanou smetanu s bylinkovou solí.

Komentáře k receptu Kuřecí stehýnka se zakysanou smetanou

Tématické fráze: kuřecí stehna se zakysanou smetanou kuřecí stehna se smetanou zakysaná smetana recepty stehna v zakysane smetane kureci stehna se zakysanou kuřecí se zakysanou smetanou přírodní kuře se zakysanou smetanou kuřecí stehna se zakysanou smetanou kuřecí stehna recepty se zakysané smetany kuřecí křidélka recepty se zakysanou smetanou pečená kuřecí stehna s zakysanou smetanou kuřeci stehna na zakysane smetaně pečená kuřecí stehna se smetanou rcept na kuřecí křidýlka se zakysanou smetanou pečená kuřecí stehna se zakysanou smetanou recept na kuřecí stehna se zakysanou smetanou kureci stehna ze zakysanou smetanou kureci stehna zakysana smetana kuřecí stehna s zakysanou smetanou