"Mátový sen" Čokoládové mátové pralinky

Cukroví NepečenéOstatní Doba přípravy: 35 minut 31 názorů

Cukroví NepečenéOstatní Doba přípravy: 35 minut 31 názorů

Suroviny 15 porcí

150 g kvalitní čokolády (viz tipy a triky)
25 g kakaového másla (viz tipy a triky)
10 g čerstvé máty
+ cukrářský teploměr
+ silikonové formičky na pralinky
+ kvalitní štěteček

Postup přípravy receptu

 1. Nejprve si připravte chladivou lázeň, protože později už na to nebude čas. Výborný je drcený led nasypaný v o trochu větší míse, než je ta na vodní lázeň. Ovšem když vám zrovna (stejně jako mně) led dojte, směle použijte mražený hrášek.

 2. Vyrobte si vodní lázeň tak, že teplu vzdornou mísu (ne nerezovou) postavíte nad hrnec s mírně vodou, aniž by se její dno dotýkalo hladiny. Do mísy nasypte 100 g rozlámané čokolády a za stálého míchání ji nechte pozvolna rozpouštět. Pomocí cukrářského teploměru bedlivě hlídejte její teplotu, protože nesmí přesáhnout 46°C!

 3. Jakmile je čokoláda roztopená, okamžitě vložte mísu do připravené ledové (nebo hráškové) lázně a za neustálého míchání ji co nejrychleji zchlaďte na 27°C.

 4. Jakmile dosáhnete správné teploty, okamžitě čokoládu vraťte na vodní lázeň a opatrně ji zahřejte na 33°C. Pomocí štětečku vytřete silikonovou formičku na pralinky rovnoměrnou vrstvou čokolády a uložte ztuhnout do mrazničky. Totéž zopakujte za pár minut, aby byla vrstva čokolády silnější.

 5. Mezitím vložte na vodní lázeň další teplu vzdornou mísu s 25 g kakaového másla. Jakmile se máslo rozpustí, přidejte čerstvou mátu a alespoň 10 minut ji nechte „vařit“, až uvolní své silice a dokonale změkne.

 6. V tu chvíli mátu přesuňte do hmoždíře a rozmělněte ji na zelenou kaši. Mátu vraťte k máslu společně s 50 g čokolády a míchejte do rozpuštění. Mátovou směs nechte zchladnout (ale ne ztuhnout), vložte ji do cukrářského sáčku s širší špičkou (tak, aby ji neucpávaly kousky máty) a naplňte ztuhlé korpusy pralinek až po okraj formiček.

 7. Formičku ještě přejeďte ostrým nožem, abyste začistili spodky pralinek a ještě na chvilku je uložte do mrazničky ztuhnout. Asi po 2 minutách je můžete vymáčknout z formy a máte hotovo.

Poznámka od kuchařky

Tipy a triky, stejně jako podrobný fotopostup najdete na:http://www.foodstyle.cz/products/matove-pralinky/

Komentáře k receptu "Mátový sen" Čokoládové mátové pralinky

 • šupinka šupinka(neregistrovaná)

  to je super:-!

  Odpovědět

 • jarkave jarkave

  :-K:-K jé pralinky taky jsem se je naučila a moc mě to baví:-p:-p jsou výborné:yes::yes: takže další bodík +15:-)):-))

  Odpovědět

 • jarka skrobakova jarka skrobakova

  :yes::yes::-O je to dokonalá krása. Jsi velice šikovná :yes::yes::-K:-K:-K:-p

  Odpovědět

 • senky senky

  Obdivuju Tě:yes::yes: a chápu, proč se s tím "pipláš" a rozehříváš a chladíš a rozehříváš:-)):-)) určitě Tě to baví a děláš to pro tu radost z takové práce :yes::yes::-K:-K no nemám pravdu:-?:-?:-D:-D mám:-K
  A za mně: koupené bonbony může dostat každý, ale origoš vlastníma rukama dělané pralinky, to je víc než bonbon, to je darovaný kus srdce:yes::-K:-K

  Odpovědět

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  Parádní receptík:-p:yes:Hned bych tu krásu ochutnala mít to doma:-*Jenže manžel je rychlejší a mlsnější a určitě by ti to sež...nědl:-D:-D
  Díky i za odkaz pod rcp,tam jsem se dozvěděla všechno polopaticky,včetně fotopostupu;-):yes:

  Odpovědět

 • K@tka K@tka(autorka receptu)

  Jitkas: Jejda, co blbneš, já si přece nic takové nemyslím! Jen hezky piš, je to super, když se pod receptem rozjede diskuze. Tak to má přece být. A Ty jsi rozhodně nenapsala nic zlého ani nepatřičného! Jak napsala Špagetka, všechno je to tou psanou formou - snadno dojde k nepochopení a tím i k nedorozumění...

  Odpovědět

 • Jitkas Jitkas(neregistrovaný)

  Katko, priste budu drzet "usta", ale nemyslim, ze jsem odpovedela jako nejaka " san" a z nekoho delala "blbce". Promin, tvuj recept si to urcite nezaslouzi.

  Odpovědět

 • K@tka K@tka(autorka receptu)

  zizala::-K

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  zizala: no vidíš, taky jsem si nevšimla, takže jsem stejně měla pravdu, jako dycky :-D:-D:-D:-D:-D

  Odpovědět

 • zizala zizala

  K@tka: :-8:-8:-K Já jsem hlavně děsně mlsná a mám výbornou chuťovou představivost, to je celé :-8 Jo, a umím ocenit kvalitní práci :yes:

  Odpovědět

 • zizala zizala

  spagetka: :-)) Ale já tam toho "šmajla" mám, hned na začátku řádku ;-)12:03:37

  Odpovědět

 • K@tka K@tka(autorka receptu)

  spagetka: :-*

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  K@tka:Jéé, vidím, díky, já si nevšimla :-K:-K:-K

  Odpovědět

 • K@tka K@tka(autorka receptu)

  Jitkas: Díky moc.

  Odpovědět

 • K@tka K@tka(autorka receptu)

  spagetka: Je vpravo na fotce se surovinami - taková ta bílá věc s bodcem, stačí takhle, nebo mám vyfotit sólo?

  Odpovědět

Předchozí 1 2 3

Tématické fráze: cokoladove pralinky recept recept na čokoládové pralinky formičky na pralinky čokoládové pralinky recepty recepty cokoladove pralinky recepty na čokoládové pralinky mátové bonbony recept formičky na čokoládové pralinky jak udělat čokoládové pralinky pralinky recept silikonové formičky na pralinky recept čokoládové pralinky čokoládové pralinka čokoládovo mátové kuličky matova cokolada recept formičky na výrobu čokoládových pralinek mátové kuličky domaci bila cokolada z kakaoveho masla čokoládovo-mátový dort domácí pralinky z kakaového másla