"Mátové pokušení" Čokoládové košíčky s mátovým krémem

Suroviny 20 porcí

140 g čerstvé máty
250 g bílé čokolády
100 g tmavé čokolády s alespoň 70% kakaa
20 g másla
100 ml smetany ke šlehání (nejlépe s obsahem tuku 40%)
bílek
krupicový cukr
několik malých lístků máty na dozdobení
+ čistý tenký štětec
+ papírové košíčky

Postup přípravy receptu

 1. Nejdříve si připravte krém, který musí dlouho chladnout:
  Menší kastrůlek postavte na velmi mírný plamen a vlijte do něj 100 ml smetany společně s mátou. Po chvilce máta zvadne, takže se celá ponoří do smetany, a takto ji nechte alespoň 5 minut vařit, aby se do smetany uvolnilo mátové aroma.

 2. Mezitím si vytvořte vodní lázeň tak, že postavíte teplovzdornou misku nad hrnec s mírně vroucí vodou (pozor aby se její dno nedotýkalo hladiny) a nalámejte do ní 150 g bílé čokolády. Nechte ji rozpustit společně s 20 g másla.

 3. Přes jemný cedník do rozpuštěné čokolády přelijte teplou mátovou smetanu a vymíchejte v hladkou směs. Nechte ji vychladnout, přikryjte potravinovou fólií a uložte do ledničky alespoň na 4 hodiny (nejlépe však přes noc).

 4. Teď máte čas na přípravu košíčků. Ve vodní lázni si rozpusťte 100g bílé čokolády a pomocí štětečku důkladně vytřete papírový košíček (dno i stěny musí být pokryty souvislou vrstvičkou čokolády). Uložte ztuhnout – nejlépe do mrazničky.

 5. Zatímco košíčky chladnou, rozpusťte si ve vodní lázni i tmavou čokoládu a pořádně ji vymíchejte, aby zchladla (viz tipy a triky).

 6. Vlažnou tmavou čokoládou pak opět pomocí štětečku vytřete vychlazené košíčky a znovu uložte asi tak na 5 minut do mrazničky.

 7. Z každého kousku opatrně svlékněte papírový košíček (pozor, stěny čokoládových košíčků jsou poměrně křehké) a znovu je uložte do chladu (už stačí lednice).

 8. Řádně vychlazený mátový krém krátce prošlehejte a naplňte jím cukrářský sáček s hvězdicovou trubicí.

 9. Do každého košíčku pak ozdobně stříkněte trošku krému a opět uložte do chladu.

Poznámka od kuchařky

Tipy a triky k receptu, stejně jako podrobně rozfocený postup najdete na: http://www.foodstyle.cz/products/cokoladove-kosick...

Komentáře k receptu "Mátové pokušení" Čokoládové košíčky s mátovým krémem

Předchozí 1 2

Tématické fráze: mátový krém čokoládový dort s mátovým krémem mátové cukroví mátový krém na dort matove aroma mátový krém recept mentolové cukroví mátový krém na cupcakes recept na mentolove pralinky mátový krém do cukroví jak se dela mentolove aroma mentolový krém cukroví s mátovým krémem mentolovy krem do cukrovi cokoladove kosicky s matovou smetanou čokoláda s mátou recept mátová čokoláda recept mátový krém do dortu mátové cukroví recepty cokoladovy krem do cukrovi