Borůvkové tiramisu

Kaczik Kuchařka: Kaczik

Doba přípravy: 2 Moučníky , Dezerty, zákusky, poháry, Nepečené a mražené 2 názory

Suroviny

200 g mascarpone
2 čajové lžičky medu (lepší je ještě nezcukernatělý)
5 polévkových lžic čerstvých borůvek + na ozdobu
3 cukrářské piškoty + na ozdobu
1/2 dcl kávy
trocha rumu
trocha hoblinek hořké čokolády
Recept si zatím oblíbilo 6 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Borůvky jsem zakápla 1 čajovou lžičkou medu a společně s ním za pomocí vidličky trochu pomačkala (tady bacha, rádo to trochu prská). Mascarpone jsem vyšlehala z druhou čajovou lžičkou medu.

  2. Piškoty jsem si nalámala na potřebnou velikost a kousky postupně namáčela ve směsi kávy a rumu a dala je jako spodní vrstvu, na kterou jsem dala po cca polévkové lžíci a půl borůvkové omáčky, zakryla mascarpone a pak ještě jednou vrstva namočených kousků piškotu, borůvková omáčka a mascarpone.

  3. Vrch jsem posypala jemnými hoblinkami vysokoprocentní hořké čokolády. Při servírování jsem dozdobila půlkou cukrářského piškotu a čerstvými borůvkami.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 276 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Borůvkové tiramisu

Tématické fráze: tiramisu s boruvkami tiramisu recept recept na tiramisu mascarpone s borůvkami boruvkove mascarpone borůvkové tyramisu mascarpone borůvky tiramisu s boruvky tiramisů z borůvek boruvkove toramisu mascarpone a borůvky borůvkové řezy s mascarpone recept tiramisu maskarpone s borůvkami masskarpone s boruvkama borůvkové tuiramisu borůvkové recepty rychle boruvkove buchta borovkove tiramisu tiramisu řezy s borůvkami

Zapomněl/a jsem heslo