Borůvkové řezy

Suroviny

1,66 hrnku hladké mouky
1/3 kostky rostlinného tuku
1/2 hrnku moučkového cukru
3/4 hrnku mléka
1-2 žloutky
2/3 balíčku prášku do pečiva
špetka soli
3 hrnky očištěných a okapaných borůvek
DROBENKA:
2/3 hrnku hrubé mouky
1/2 hrnku moučkového cukru
2/5 kostky másla

Postup přípravy receptu

 1. Vlažné mléko, rozehřátý tuk, cukr, špetka soli a žloutky mixujeme 1-2 minuty. Zlehka vmícháme mouku s práškem do pečiva a nalijeme na vymazaný a hrubou moukou vysypaný plech.

 2. Povrch poklademe borůvkami, posypeme drobenkou a pečeme v mírně vyhřáté troubě.

Poznámka od kuchařky

Je to skoro stejné jako borůvkový koláč akorát místo kvasnic se tam dává prášek do pečiva.

Komentáře k receptu Borůvkové řezy

 • Gábina Gábina(neregistrovaná)

  hledám něco "borůvkového" k upečení a musím se smát těmto šíleným komentářům, kdo neví, co to je 1/8 nebo 2/5, tak se divím, že vůbec umí něco upéct, to je snad naprosto normální, že se tyto míry uvádějí a zkušené pekařky a absolventi základní školy, by tohle měli bez problémů zvládat, to se na mě teda nezlobte :):-))

  Odpovědět

 • Ivina Ivina

  Hrnek sem hrnek tam.Když něco dělám podle oka,tak to mám lepší než když se s tím piplám.

  Odpovědět

 • olda olda(neregistrovaná)

  Gábi, zkuste naschvál zvážit prázdný hrnek, naplňte vodou a znovu zvážit. No, možná vodu odměřit QQQ. Dejte vědět kolik má Váš čtvrtlitrák.

  Odpovědět

 • Gabina Gabina

  Teda Oldo, řekla bych, že čtvrtlitrák je vždy 1/4 litru, tedy 250 ml;-) nebo ne :-?:-O

  Odpovědět

 • Jarca87 Jarca87(autor receptu)

  Asponˇ máte co komentovat lidi!holt někdo umí převody a někdo ne:-))

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Se musím smát, úplně vidím hanny s krejčovským metrem kolem krku:-)):-D

  Odpovědět

 • olda olda(neregistrovaná)

  No, když narazím na "chalupářský" recept a seznám, že by s ním měl být seznámen zbytek lidstva, tak si dám tu práci, odměřím suroviny a převedu na jednotky podle SI.QQQ Přitom už přepočítám tak, aby v rec. nebylo např. 225g másla, ale 1ks, tedy 250g. A 2/3 PRDOPEČ? Rád bych viděl kuchtu, která tam nevrazí celý QQQ... Mimochodem, klasický čajový porcelánový čtvrtlitrák má objem 200 až 300 ml Q. Tož tak.

  Odpovědět

 • hanny hanny

  Jarčo, děkuješ mi za radu, ale já jsem Ti žádnou nedala. Obávám se, že si mě pleteš s někým jiným. Nick "hanny" je určitě běžný i na jiných webových stránkách. Nejdříve si prověř, komu vlastně píšeš...díky;-):-D:-p

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Něco hodně podobného dělám, je to výborné. Jani, nejsi sama, komu dělají převody potíž ;-):-D, ale vždycky se domluvíme ;-). Kdyby tu žížalka, nenapsala, že to je 100 g másla, vzala byvh máslo a rozdělila na pětiny :-D:-D,ale jinak :yes:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  hany!!:-)):-D:-)):-))

  Odpovědět

 • hanny hanny

  Jani, nesměj se ! Někdy vařím s krejčovským metrem kolem krku. Věř, nevěř, přesně 4 cm z běžné kostky másla-250g, je 10 deka !! Vyzkoušeno! :-D:-D

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  No, žížalko, děkuji, to jsi hodná!:-)), ale to bych si musela někde napsat seznam tady těch půlítek a popřípadě vždy vytáhnout a to už mám i měřítko na lžíce a lžičky!:yes: z jednoho časopisu.:-) Jsem šťastná, že tady nejsou recepty v tisícinách:-)):-D, to už bych byla úplně v ...:-D

  Odpovědět

 • zizala zizala(moderátorka)

  Jani, 2/5 z kostky másla je 100 g;-)

  Odpovědět

 • Jarca87 Jarca87(autor receptu)

  Zpravila jsem to a díky za radu hanny;-)

  Odpovědět

 • zizala zizala(moderátorka)

  Jarčo, nemusíš se hnedle urážet. Pomlouvání by bylo, kdyby si to holky psaly soukromě. Kritika, pokud je k věci a slušně napsaná, je dobrá věc. Chybuje každý, ale jen někdo dokáže kritiku přijmout a poučit se z ní. Ten recept je opravdu napsaný dost nepřehledně:-O. Stačilo by naučit se, že za čárkou a tečkou se dělá mezera;-)

  Odpovědět

Předchozí 1 2

Tématické fráze: borůvkový řez řezy s borůvkami borůvky recepty borůvková buchta s drobenkou borůvkové recepty recepty z borůvek řez borůvek metro řezy recepty s borůvkami bublanina borůvková s drobenkou moučníky s borůvkami řezy z borůvek recepty boruvky recepty s borůvkama borůvkové moučníky recept z borůvek řezy s borůvkama borůvky recept moučník s borůvkami 2/5 masla