Košíček z pažitky

pipre Kuchařka: pipre

Zdobení 19 názorů

Suroviny

svazek větší a silnější pažitky
kolečko tvrdého sýru (asi 1 cm silného)
chleba
náplň je libovolná
Recept si zatím oblíbilo 30 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Na sýr (já dala ještě i chleba) položíme kulatou nádobku z plastu nebo ze skla o průměru košíčku. Kolem spodního dna uděláme pomocí pinzety dírku, do které s pomocí pinzety zasuneme kolmo pažitku. Takto pokračujeme po celém obvodě asi v centimetrových odstupech. Těsně vedle poslední dírky zasuneme dlouhou pažitku tenčím koncem (ale ne moc tenkým, já jsem ji v polovině odstřihla, aby byla pevnější) a proplétáme jí mezi kolmé pažitky.

  2. Další díl pažitky zasuneme hluboko do širšího volného konce pažitky, kterou jsme už propletli a pokračujeme v proplétání a napojování dalších pažitek až do potřebné výše. Konec zasuneme mezi propletenou část, zarovnáme nůžkami výšku kolmých pažitek a nožem vytvarujeme dno.

  3. Zapomněla jsem nafotit postup, tak příště doplním o fotopostup. Je to vlastně podobný systém napojování jako u pletení košíčku z papírových ruliček :-)

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdíleli již 4 kuchaři a kuchařky

Ohodnoťte recept: Košíček z pažitky

1 2

Tématické fráze: pleteme z papírových ruliček pletení z papírových ruliček pro začátečníky košíčky pletené z papírových ruliček kosíčky z papírových ruliček pleteni košíčk z ruliček pletené košíčky z papíru jak udělat košíček z papíru pletení z papíru klobouk košíček z papírových ruliček pletení z papíru pro začátečníky napojování ruliček pletený košíček z papíru pletení z papíru postup pro začátečníky moje pletení z papírových ruliček pleteni pairove na košíčky kolecka z rulicek z papíru pleteme košičky s papiru pleteni kosicku s papiru papírové ruličky na pletení pletení košíčků z papírových ruliček

Zapomněl/a jsem heslo