Barevná limonáda

Suroviny

5 dl pomerančového džusu
5 dl jemně perlivé vody
0,5 dl barevné ovocné šťávy (jahoda, kiwi...)
5 plátků citronu
0,5 dl javorového sirupu

Postup přípravy receptu

  1. Do sklenice nalijeme 1 dl pomerančového džusu. Sklenici nakloníme pod mírným úhlem a po sklenici pomalu nalijeme 1 cl džusu. Pro dochucení můžeme tento postup opakovat ještě s 1 cl javorového sirupu. Džus i javorový sirup by se po správném nalití měli držet na dnu sklenice.

  2. Na džus opatrně položte plátek čerstvého citronu. Do menší skleničky nalijte 1 cl perlivé vody a těsně nad citron přiložte vidličku. Po ní opatrně nalévejte vodu. Pozor na to, aby se vám džus a voda nesmíchaly.

  3. Toto pití se hodí na různé dětské oslavy, ale pokud chcete připravit něco pro dospělé, můžete šťávu a javorový sirup nahradit třeba griotkou, která se také drží na dnu sklenice.

  4. Nakonec stačí do sklenice vložit slánku a sklenici můžete dozdobit třeba kouskem ovoce.

Komentáře k receptu Barevná limonáda

Tématické fráze: dětská limonada javorový sirup recept barevné nápoje javorový sirup recepty domaci limonada recepty na detske oslavy nápoje na oslavu dzus s griotkou recepty na dětskou oslavu limonáda z javorového sirupu dětské limonády barevné nápoje ze sirupu javorová limonáda detska limonáda recept javorový sirup limonáda dětské oslavy recepty recepty z javorového sirupu jak se dělá barevné pití barevné sklenice džus recept na dětskou limonádu