Krupicová kaše z polohrubé čirokové mouky

Suroviny

400 ml rostlinného mléka
50 g polohrubé čirokové mouky (Adveni Medical)
cukr dle chuti
špetka soli

Postup přípravy receptu

  1. Čirokovou mouku namočíme do 150 ml mléka a necháme 10 minut odstát. Zbylé mléko ohřejeme, osolíme a vmícháme do něho namočenou čirokovou mouku.

  2. Za stálého míchání přivedeme k varu a provaříme alespoň 5 minut. Na závěr osladíme dle chuti a můžeme podávat.

Poznámka od kuchařky

Postup je možné alternovat tak, jak jste zvyklí vařit dětskou krupičku. Někdo ji předem nenamáčí a sype rovnou do horkého mléka (pak má ale tendenci tvořit hrudky), někdo kaši vůbec nesolí, někdo sladí hned na začátku (prý se ale pak snáz připaluje). Nicméně výsledkem by měla být zdravá bezlepková krupicová kaše.

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/.

Komentáře k receptu Krupicová kaše z polohrubé čirokové mouky

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: čiroková mouka recepty čiroková mouka krupicova kase z mouky recepty z cirokove mouky bezlepková krupicová kaše zdravá krupicová kaše krupička z polohrubé mouky je krupicova kaše dietni dětská kaše z hrubé mouky dietní krupicová kase krupicová kaše s moukou krupicova kaše bezlepkova krupicová mouka krupicová kaše zdraví krupicova kase zdrava 42195.sk je zdrava krupicová kaše je krupicová kaše zdravá tncz nova krupička nebo polohrubá mouka