Zapečené těstoviny s mletým masem

Suroviny 4 porce

1 balení těstovin
1/2 kg mletého masa mix
1 cibule
sůl
pepř
bazalka
česnek
pikantní zeleninová směs Ljutenica

Postup přípravy receptu

 1. Podle návodu si uvaříme těstoviny.

 2. Než se těstoviny uvaří připravíme si omáčku. Cibulku nakrájíme na drobno a osmahneme ji. Pak přidáme mleté maso a zase osmahneme. Poté přidáme všechno koření a chvíli mícháme. Slijeme přebytečný tuk a přidáme zeleninovou směs.

 3. Uvařené těstoviny dáme do zapékací misky nebo pekáče, zalijeme připravenou omáčkou, promícháme a dáme zapéct do trouby asi na 10 minut.

Poznámka od kuchařky

Recept je trošičku pozměněn, protože jsem si myslela, že mám doma cikánskou nebo čertovskou omáčku a místo toho jsem měla pikantní zeleninovou směs Ljutenica. Jelikož jsem už začala vařit a zjistila to, až když jsem měla přidávat omáčku, tak jsem tam musela dát tu zeleninovou směs.

Komentáře k receptu Zapečené těstoviny s mletým masem

 • cathleen cathleen(moderátorka)

  Drobek: Terezka to nejspíš upřesní, ale jestli měla koupenou směs mletého masa, tam bývá tuku opravdu hodně.

  Odpovědět

 • Drobek Drobek

  Taky bych souhlasil s Cathleen. Ostatně i s tím sléváním tuku bych byl moc opatrný, v té šťávě z hovězího je všechna chuť.
  V Americe všude slijí všechnu vydušenou šťávu a udělají novou z vody a pytlíku.:-((

  Odpovědět

 • cathleen cathleen(moderátorka)

  Nebylo by lepší přidat koření až potom, co sleješ tuk? Takhle si ho můžeš spoustu "odlít":-/

  Odpovědět

Tématické fráze: těstoviny s mletým masem a zeleninou zapecene testoviny s mletym masem zapečené těstoviny s mletým masem a zeleninou testoviny s certovskou a cikanskou omackou pikantní zapečené těstoviny zapecene těstoviny s masem těstoviny s mletým masem zapékané těstoviny s mletým masem smes z mleteho masa na testoviny zapečené těstoviny s mletý masem a zeleninou recepty těstoviny s mletým masem zapečené těstoviny zapečené těstoviny s mletým a zeleninou zapečené těstoviny s mletým zapecene testoviny pikantni zapečené pikantní těstoviny testoviny s mletým masem masem pikatní zapečené na těstoviny testoviny s certovskiu a cikanskou omackou testoviny s mletym masem certovskou a cikanskou omackou