Piňa colada mini cheescake

Suroviny

Na 6 kousků:
1 balení koka sušenek
cca 50 g másla
na náplň:
2 tvarohy
1 zakysaná smetana
rum
plechovka ananasu
kokosové aroma nebo kokosový likér
1 vejce
1 žloutek
cukr dle chuti
trochu ananasové štávy z plechovky
kokos
limetka na ozdobení

Postup přípravy receptu

  1. Sušenky rozemeleme a spojíme s rozpuštěným máslem. Tuto směs namačkáme do muffinových formiček silikonových a zapečeme v troubě na 180°C aspoň 10 minut.

  2. Na vychladlý korpus přidáme směs, kterou jsme si připravili spojením všech ingrediencí na náplň. Smetanu, tvarohy, vejce, asi lžíci ananasové šťávy, trochu rumu a kokosové aroma nebo likér. Dochutíme cukrem, každý dle chuti.

  3. Nakonec přidáme na kousky nakrájený ananas. Já dala asi půl hrnku.

  4. Směs dáme do formiček na korpus a zapečeme dalších 40 minut.

  5. Po upečení necháme vychladnout a dáme ztuhnout aspoň hodinku do lednice.

  6. Pak můžeme servírovat. Já použila zbytek ananasu, který jsem přidala do cukerného rozvaru (asi deci ananasové šťávy , cukr a 2 lžičky škrobu, provařit do zhoustnutí), plátek limetky a kokos.

Komentáře k receptu Piňa colada mini cheescake

Tématické fráze: bábovka pina colada mini cheesecake recept ananasovy cheesecake recept minicheescake nepečený dort piňa colada cheesecake recept pina colada cheesecake recept na mini cheesecake ananasový cheescake cheescake hrníčková cheesecake recept pina colada plechovka ananasovy c hrníčková bábovka pina colada bábovka pina colad cheesacake miny recept babovka ala pina colada pina colada babovka hrníčková kokosová bábovka pina colada ananasova cokolada pinacolada