Uzená pomazánka

Suroviny

200 g uzeného masa
200 g měkké tavené sýry
2 lžíce zakysané smetany
100 g tvrdého sýra
1 vejce natvrdo
50-100 g křenu
2 lžíce pažitky
1 lžička Vegety
sůl dle potřeby
pepř

Postup přípravy receptu

 1. Maso umeleme, křen, tvrdý sýr a vejce nastrouháme a do misky přidáme tavenné sýry a vegetu. Pořádně promícháme, utřeme a nakonec vmícháme kysanou smetanu, nasekanou pažitku, opepříme a bude-li třeba dosolíme.

Poznámka od kuchařky

Těch vajíček se může dát víc-po Velikonocích jich bude až, až!

Než jsem si vyměnila baterie do foťáku, byla pomazánka fuč(naše Jana s 2 kamarádkami se o ní postaraly a k tomu celou chlebíčkovou veku, tak byly od koňů hladový!)

Komentáře k receptu Uzená pomazánka

 • Patricie Patricie

  Samé dobré věci, ukládám si , co nejdříve vyzkouším, ale bod dávám.:-*

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Bibi, Láďa ač nacpán mazancem k prasknutí, téhle dobrotě neodolal. Já už se na jídlo nemůžu ani podívat:-// Ale pro tebe rozhodně bodík:yes::yes:

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka(autorka receptu)

  Pipre, tady je tolik dobrot co bych si ihned dala, jenom třeba kousíček, ochutnat, ale to by mě asi nesli nohama napřed a břicho bych měla jak slonový buben.:-D
  Ale je to tak, ta pomazánka je fakt pikantní!:-p;-)

  Odpovědět

 • pipre pipre

  Také jeden ze zajímavých receptů pomazánek. Křen tomu dodá pikantnost. Tu pomazánku bych si dala také. Bodík! :-)

  Odpovědět

Tématické fráze: uzena pomazanka pomazánka z uzené krkovice pomazánka z uzené krkovičky dort jako buben slany recept pomazanka z uzeneho masa a vajec pomazánka z uzeného masa se sýrem pomazánka z uzeného masa pomazánka uzená uzena pomazanka recept uzené vajicko pomazánka z křenu a uzeného masa pomazanky z vajec taveneho syru a uzeniny pomazánky uzene pomazánka z uzeno masa pomazánka s uzeného pomazanka z vajec z uzenym masem pomazanka ze sýra vajec a uzeným masem pomazánka z uzenin pomazánka z uzené makrely, vajíčka a křenu pomazánka u uzeného masa a taveného sýru