Grilovaná cuketa zapečená s rajčaty a mozzarellou

Suroviny

1 střední cuketa
2 vodnatější rajčata
2 lžíce rajčatové passaty
200g mozzarelly
olivový olej
bazalka, sůl
sušeny česnek medvědí

Postup přípravy receptu

  1. Nejprve připravíme rajčatovou omáčku. Rozehřejeme pánev, rajčata pokrájíme nadrobno a podusíme je spolu s bazalkou a česnekem, přidáme passatu, dochutíme, ztlumíme plamen a necháme ještě chvíli lehce probublávat.

  2. Cuketu očistíme, ořízneme okraje a nakrájíme na kolečka. Rozpálíme grilovací pánev a cuketu na něm dozlatova osmažíme z obou stran. V mezičase v misce rozdrobíme mozzarellu. Rozpálíme troubu na 200°C.

  3. Do zapékací formy vrstvíme nejprve polovinu opečené cukety, přidáme připravenou rajčatovou omáčku a polovinu mozzarelly. Zakryjeme zbytkem cukety, osolíme a posypeme bazalkou. Nakonec vše zasypeme zbytkem mozzarelly. Pečeme 15-20 minut než se mozzarella rozteče a zezlátne. Ihned podáváme.

Komentáře k receptu Grilovaná cuketa zapečená s rajčaty a mozzarellou

Tématické fráze: cuketa recepty zapečená cuketa zapecena cuketa s mozzarelou a rajcaty zapečená cuketa s mozzarelou a rajčata grilovaná cuketa recepty z cukety grilovaná cuketa s mozzarelou zapečená cuketa s rajčaty a mozzarelou zapečená cuketa s mozzarelou cuketa s rajčaty a mozarelou zapečená cuketa recepty zapečená cuketa s rajčaty zapečená cuketa s rajčaty a mozarelou cuketa recept cuketa s rajčaty a mozzarelou cuketa s mozzarelou zapečená cuketa s mozzarellou zapečené cukety s mozarelou a rajčaty grilovaná cuketa s mozzarellou grilovana cuketa s mozarella