Zapečená rajčata s cuketou

Zeleninová jídla Doba přípravy: 20 minut 2 názory

Zeleninová jídla Doba přípravy: 20 minut 2 názory

Suroviny

4 veliká rajčata
1 cuketa
bazalka
3-4 lžíce olivového oleje
sůl
mletý pepř
6-10 stroužků česneku
300 g balkánského sýra
2 cibule
3 vejce

Postup přípravy receptu

  1. Rajská jablíčka, cukety a cibule nakrájíme na silnější asi centimetrová kolečka. Balkánský sýr nastrouháme nahrubo.

  2. Na dno zapékací mísy dáme pár lžic olivového oleje, a začínáme skládat jednotlivé vrstvy rajčat, cibule, cukety a balkánského sýru.

  3. Vrstvy slabě posolíme, popepříme a posypeme bazalkou. Takto střídáme až je mísa plná, končíme plátky rajčat s cibulí a povrch posypeme slaným sýrem.

  4. Vložíme do trouby vyhřáté na 200°C a pečeme asi 30 minut. Poté zalijeme 3 rozšlehanými vejci, vrstvy propícháme, aby se vajíčka dostala dovnitř, a přidáme několik malých kousků másla. Asi po 10 minutách je hotovo. Můžeme podávat samotné, nebo lze podávat s čerstvým chlebem a namáčet ho do úžasné zeleninové šťávy.

Komentáře k receptu Zapečená rajčata s cuketou

Tématické fráze: rajčata s cuketou zapecena rajčata s mozzarelou cuketa balkánský sýr cuketa a rajčata recept rajčata s cuketou rajčata a cukety zapečené rajčata s mozzarelou rajcata a cuketa zapečená rajčata s mozarelou zapečená mozzarella se slaninou a rajčaty recept rajče s cuketou cukery a na rajčata cuketa a rajče rajče a cuketa rajcata cuketa zapečená cuketa recepty cuketa vejce rajcata cuketa a rajcata s mozzarelou rajčata zapečená s mozarelou zapecena cuketa s balkanskym syrem